Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju vadīs Ilmārs Dūrītis

Ceturtdiena 20/12/2018

 

2018.gada 18.decembrī, Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēts Ilmārs Dūrītis (AP). Savukārt par apakškomisijas sekretāri ievēlēta Evija Papule (S). 

Apakškomisijā strādās arī deputāti Arvils Ašeradens (JV), Dagmāra Beitnere Le-Galla (JKP), Anda Čakša (ZZS), Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Marija Golubeva (AP), Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK), Anita Muižniece (JKP), Ilga Šuplinska (JKP), Edmunds Teirumnieks (VL-TB/LNNK) un Jānis Vucāns (ZZS).

Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisija izveidota, lai pastiprinātu uzmanību veltītu šīs jomas jautājumiem un to mijiedarbībai. Būtiski stiprināt augstākās izglītības kvalitāti un, uzklausot jomas speciālistus, veicināt mūsdienīgas zinātnes attīstību, uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs A.Ašeradens. 

Kā tika ziņots jau iepriekš, šā gada 28.novembrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Studentu apvienība (LSA) un Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) nosūtīja atklātu vēstuli Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un visām Saeimas deputātu frakcijām, ar lūgumu izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju, lai turpmāk tiktu nodrošināta augstākās izglītības un zinātnes jautājumu saistīto likumdošanas priekšlikumu un iniciatīvu efektīva apspriešana un ieviešana.

LIZDA, LSA un LJZA vēstulē norādīja, ka šobrīd gan likumdevēja, gan izpildvaras līmenī aktuāli vairāki ar augstākās izglītības un zinātnes attīstību saistīti jautājumi – kvalitātes nodrošināšana, resursu konsolidācija un koplietošana, bāzes finansējuma palielināšana, akadēmiskā un zinātniskā personāla karjeras iespēju attīstība. Apakškomitejā būtu svarīgi diskutēt par Augstskolu likuma un Zinātniskās darbības likuma apvienošanu, par studiju procesa nedalīšanu atsevišķi akadēmiskajās un profesionālajās studiju programmās.

Nepieciešamību steidzami risināt virkni augstākās izglītības un zinātnes problēmjautājumu, ko precīzāk un kvalitatīvāk varētu risināt šāda apakškomisija, apstiprina arī 2018. gadā Augstākās izglītības padomes (AIP) iniciētā vēstule – noteikt 2019. gadu par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes simtgades gadu, kuru parakstījušas augstākās izglītības un zinātnes ieinteresētās puses.

Apakškomisijas locekļi vienojās, ka nākamā sēde notiks 8.janvārī, un tajā plānots diskutēt par apakškomisijas galvenajiem uzdevumiem 13.Saeimas sasaukuma laikā. LIZDA uz jau ieplānoto apakškomisijas sēdi būs sagatavojusi arī vairākus izskatāmos priekšlikumus, lai aktualizētu vairākus nozares problēmjautājumus.