Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA tiekas ar "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas deputātiem

Piektdiena 11/01/2019

2018.gada 10.janvārī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja I.Vanaga un eksperte sociāli ekonomiskajos jautājumos A.Grīnfelde tikās ar "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas deputātiem Mariju Golubevu un Inesi Voiku. Tikšanās laikā tika apspriesti LIZDA izteiktie priekšlikumi topošās valdības deklarācijai un rīcības plānam, ko arodbiedrība ir nosūtījusi visām Saeimā pārstāvētajām partiju frakcijām. 
Tikšanās laikā ar partijas pārstāvjiem tika panākta vienošanās par kopīgiem mērķiem: turpināt īstenot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku un vairāk ieguldīt pedagogu izaugsmē (profesionālā atbalsta nodrošināšana) kvalitatīvas izglītības nodrošināšanai, nevienlīdzības mazināšana pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba slodzes noteikšanā un darba samaksas apmērā salīdzinājumā ar citās izglītības pakāpēs strādājošajiem pedagogiem, iekļaujošās izglītības un speciālās izglītības “izmaksu groza” u.c. jautājumi. Tāpat abas puses vienojās turpinās pie darbu tā, lai tiktu palielināts finansējums zinātnei un augstākajai izglītībai!

Svarīgi, ka 13. Saeimas deputāte I.Voika uzsvēra sadarbības stiprināšanu ar nevalstiskajām organizācijām un sociālajiem partneriem.