Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA un LIVA organizē diskusiju par bērnu tiesību un pienākumu īstenošanu izglītības iestāžu darba kontekstā

Piektdiena 18/01/2019

2019.gada 17.janvārī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas izglītības vadītāju asociācija (LIVA) organizēja starpinstitūciju diskusiju par bērnu tiesību un pienākumu īstenošanu izglītības iestādes darba kontekstā.

Diskusijā tika apskatīti jautājumi, kas saistīti ar pieaugošo agresivitāti izglītojamo vidū, izglītības procesā iesaistīto personu fizisko drošību, kā arī jautājums par profesionāla atbalsta nepieciešamību pedagogiem, lai viņi kvalitatīvi varētu īsteno iekļaujošo izglītību.

Diskusijā piedalījās iesaistīto starpinstitūciju pārstāvji no Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja (Laila Grāvere), Izglītības un zinātnes ministrijas (Ilze Seipule), Izglītības kvalitātes valsts dienesta (Maksims Platonovs, Inga Krastiņa un Aija Studente), RD Labklājības departamenta (Agnese Igaune), RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta (Inese Štekele un Iveta Grāvīte), Rīgas Sociālais dienesta (Inga Ozola), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (Renāte Alberga), Rīgas bāriņtiesas (Aivars Krasnogolovs), Rīgas pašvaldības policijas (Lauris Kudiņš un Aija Lilienfelde), RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas (prof. Dr.med. Gunta Ancāne) un Latvijas Autisma apvienības (Līga Bērziņa).

Pēc diskusijas LIZDA un LIVA vienojās rosināt pārskatīt un palielināt vecāku pienākumus, aicināt jaunās valdības rīcības plānā iekļaut arī pedagogu palīgu un atbalsta personāla skaita palielināšanas nepieciešamību. Nodrošināt profesionālās pilnveides kursu pieejamību LIZDA un LIVA Padomes pārstāvjiem par bērnu tiesību jautājumiem.