Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Darbu sāk Artura Krišjāņa Kariņa valdība, kurā par izglītības un zinātnes ministri iecelta Ilga Šuplinska

Ceturtdiena 24/01/2019

 

Saeima trešdien, 23.janvārī, ārkārtas sēdē izteica uzticību Artura Krišjāņa Kariņa izveidotjam Ministru kabinetam. Par izglītības un zinātnes ministri kļuvusi Ilga Šuplinska.

 

I.Šuplinska ir filoloģijas doktore, profesore un pētniece Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, viņas akadēmiskā darba stāžs ir 26 gadi. I.Šuplinska ir daudzu zinātnisko publikāciju autore, vadījusi un bijusi eksperte valsts un starptautiska mēroga projektos, izstrādājusi studiju kursus un studiju programmas. Ministre ir Latgaliešu kultūras biedrības valdes locekle un Lietuvas-Latvijas asociācijas valdes locekle. Viņas dzimtā valoda ir latviešu un latgaliešu, brīvi pārvalda krievu un angļu valodu, iegūtas lietuviešu un vācu valodas pamatzināšanas. Ar izglītības un zinātnes ministres I. Šuplinskas CV aicinām iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.


Jaunā valdība ir apņēmusies turpināt izglītības satura reformu, ieviešot kompetenču pieeju mācību saturā (Skola 2030), stiprināt pedagogu atbalsta sistēmu un mācību procesa pilnveidi, kā arī palielināt pedagoģiskā un akadēmiskā personāla atalgojumu, tai skaitā pirmsskolas pedagogiem. Tāpat tiks nodrošināta kvalitātes kritēriju izpilde vidusskolā, izstrādāti un pieņemti grozījumus normatīvajos aktos, kas noteiktu kvalitātes kritērijus pamatizglītībā un kritērijus uzņemšanai vidējās izglītības pakāpē. 
A.K.Kariņa valdība apņēmusies turpināt pakāpeniski palielināt studiju vietas bāzes finansējumu, atbalstīt studējošos, stiprinot sociālo dimensiju augstākajā izglītībā. Zinātnē un pētniecībā tiks nodrošināta Augstskolu likumā un Zinātniskās darbības likumā noteiktā finansējuma pakāpeniska palielināšana, pilnveidota zinātnes finansējuma sistēma, nodrošinot kvalitāti un starptautisko konkurētspēju. Īstenojot viedās specializācijas stratēģiju, tiks veicināta uzņēmēju un zinātnisko institūciju sadarbība, sekmēta zinātnes darba rezultātu komercializāciju un sasaiste ar tautsaimniecības attīstību, stiprinot universitāšu lomu šajā procesā.
Apstiprinātais Ministru kabineta sastāvs: aizsardzības ministrs būs Artis Pabriks, ārlietu ministra pienākumus turpinās pildīt Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs būs Ralfs Nemiro, finanšu - Jānis Reirs, iekšlietu - Sandis Ģirģens. Kultūras ministriju turpinās vadīt Dace Melbārde, savukārt Labklājības ministriju turpmāk vadīs Ramona Petraviča, Satiksmes ministriju - Tālis Linkaits, Tieslietu - Jānis Bordāns, Veselības - Ilze Viņķele, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības - Juris Pūce, bet Zemkopības ministriju - Kaspars Gerhards.

Apsveicam Ministru prezidentu A.K.Kariņu un IZM ministri I.Šuplinsku, kā arī pārējos valdības ministrus uzņemoties jaunos amata pienākumus!

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir nosūtījusi apsveikuma vēstuli I.Šuplinskai novēlot panākumus profesionālajā darbībā un lai izdodas iegūt parlamenta un valdības atbalstu iecerētajiem darbiem. LIZDA vēstulē pauž gatavību sadarbosieties un iesaistīties arī savu skatījumu jaunās valdības rīcības plāna izstrādē. Lai veicinātu pārdomātāku nepieciešamo reformu realizēšanu, jauno nozares ministri arodbiedrība uzaicinājusi piedalīties 2019.gada 20.marta LIZDA Padomes sēdē.

Deklarācija par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību

Foto: Valsts kanceleja