Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA aicina sadarbības partnerus un organizācijas atbalstīt arodbiedrības prasības valdībai par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Otrdiena 26/02/2019

 

2019. gada 20. februāra Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē pēc valdības pārstāvju uzklausīšanas, tika pieņemts vienbalsīgs lēmums pieprasīt valdībai:

1.   likumprojektā “Par valsts budžetu 2019. gadam” un likumprojektā “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020., un 2021. gadam” paredzēt finansējumu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 2019. gada 1. septembra un turpmākam periodam līdz 2022. gada 31. decembrim, kā arī,

2.   līdz š.g. 5. martam informēt LIZDA par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 2019. gada 1. septembra un turpmākam periodam līdz 2022. gada 31. decembrim papildus nepieciešamo līdzekļu finanšu avotiem.

LIZDA Padome ir nolēmusi, ka:

1.       ja līdz š.g. 5. martam no valdības netiek saņemta informācija par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei laikposmam no 2019. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim papildus nepieciešamo līdzekļu finanšu avotiem un,

2.       ja likumprojekta “Par valsts budžetu 2019. gadam” un likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020., un 2021. gadam” 1. lasījumā netiek paredzēts finansējums pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 2019. gada 1. septembra un turpmākajam periodam,

organizēt izglītības un zinātnes darbinieku piketu pie Latvijas Republikas Saeimas, kura norisi atbalstīt aicinās gan starptautiskā, gan nacionālā līmeņa sadarbības partnerus un organizācijas. Savukārt, ja pēc piketa norises LIZDA prasības netiks ņemtas vērā, tiks organizēts izglītības un zinātnes darbinieku streiks.

LIZDA ir nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, Finanšu ministram Jānim Reiram, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kā arī Saeimas frakcijām ar lūgumu līdz š.g. 5. martam snieg arodbiedrībai rakstisku atbildi par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 2019. gada 1. septembra un turpmākam periodam līdz 2022. gada 31. decembrim papildus nepieciešamo līdzekļu finanšu avotiem.

Pamatojoties uz iepriekš izklāstīto, LIZDA pieprasa ievērot spēkā esošos normatīvos aktus un nodrošināt pedagogiem cieņpilnu, konkurētspējīgu atalgojumu salīdzinājumā ar citām intelektuālajām profesijām, kas atbilst pedagogu veiktajam darbam un atbildībai, izglītojot un audzinot paaudzi, kas veidos Latvijas nākotni.

LIZDA ir nosūtījusi vairākas atbalsta pieprasījuma vēstules:

Visiem Latvijas 119 pašvaldībāmLatvijas Pašvaldību savienībai, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai, Latvijas Darba devēju konfederācijai, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, Latvijas Lielo pilsētu asociācijai, Biedrībai „Reģionālo attīstības centru apvienība”, Arodbiedrībai “Latvijas izglītības vadītāju asociācija”, Latvijas Neatkarīgajai izglītības un zinātnes apvienībai, Latvijas Studentu apvienībai, Latvijas Pedagogu domei, Augstākās izglītības padomei, Rektoru padomei, Biedrībai “Vecāki par izglītību”, Latvijas vecāku organizācijai Mammamuntetiem.lv, Biedrībai “Māmiņu klubs”, Biedrībai “Latvijas vecāku forums”, Biedrībai “Latvijas Vecāku kustība”, Biedrībai ģimenēm ar īpašo vajadzību bērniem un jauniešiem „Vecāki kopā”, Biedrībai “Pro Futuro”, Latvijas Progresīvās izglītības biedrībai, Biedrībai ģimeņu atbalstam “Bērniem draudzīgs”, Vecāku iniciatīvas grupai “Nauda seko bērnam”, Biedrībai “Viens otram” un Vecāku Sabiedriskajai Kustībai “Dzimta”, lūdzot pārstāvēto organizāciju paust atbalstu LIZDA Padomes augstāk izvirzītajām prasībām.

Sakarā ar likumprojekta “Par valsts budžetu 2019. gadam” un likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020., un 2021. gadam” izstrādi informējam, ka LIZDA pieprasa, lai tiktu pildīta:

1.Izglītības likuma (turpmāk – IL) 53. panta trešā daļa: “Pedagoga mēnešalga par vienu slodzi nav zemāka par Ministru kabineta (turpmāk - MK) apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā noteikto mēnešalgu attiecīgajā laikposmā.”,

2. 2018. gada 15. janvāra MK rīkojums Nr. 17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim”,

3. Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014.–2020. gadam noteiktais, ka izglītībā strādājošo vidējā darba alga (bruto) salīdzinājumā ar vidējo darba algu valstī - 2020. gadā ir vienāda.

Grafiks paredz pakāpeniski palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, t. sk, pirmsskolā un speciālajā izglītībā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 710 europlānots celt līdz 750 euro – 2019. gada septembrī, 790 euro – 2020. gada septembrī, 830 euro – 2021. gada septembrī un 900 euro – 2022. gada septembrī. Grafiks paredz arī augstskolu un koledžu mācībspēku zemākās mēneša darba algas likmes pakāpenisku palielināšanu no 2018. gada līdz 2022. gadam.

LIZDA aicina minētās organizācijas paust atbalstu LIZDA Padomes izvirzītajām prasībām par IL 53. panta trešās daļas un 2018. gada 15. janvāra MK rīkojuma Nr. 17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim” izpildi, nosūtot vēstules:

1.     Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei,

2.     Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam,

3.     Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, 

4.     Finanšu ministram Jānim Reiram, 

5.     Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai,

6.     Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai,

7.     Jauno konservatīvo frakcijai,

8.     Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijai,

9.     Zaļo un Zemnieku savienības frakcijai,

10.  Frakcijai “JAUNĀ VIENOTĪBA” ,

11.  Frakcijai “KPV LV”,

12.  Frakcijai “Attīstībai/Par!”,

13.  Frakcijai “SASKAŅA”,

14.  Pie Saeimas frakcijām nepiederošai deputātei Jūlijai Stepaņenko,

15.  Pie Saeimas frakcijām nepiederošajam deputātam Aldim Gobzemam.