Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA aicina Ministru prezidentu izskatīt vairākus iespējamos finansējuma avotus, lai tiktu īstenots pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks

Trešdiena 13/03/2019

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, kurā norāda uz vairākiem iespējamiem finansējuma avotiem, lai tiktu īstenots pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks. LIZDA steidzamības kārtā lūdz izvērtēt sociālo partneru rosinātos finansējuma avotus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nodrošināšanai no 2019.gada 1.septembra.

LIZDA kā iespējamos finansējuma avotus rosina izmantot:

  1. Liepājas cietuma kompleksa būvniecības finansēšanas atlikšana;
  2. Meža apsaimniekošanas liberalizēšana veicot grozījumus 2012.gada 18.decembra Ministru kabineta noteikumos Nr.936 “Dabas aizsardzības noteikumi meža apsaimniekošanā”;
  3. 2019.gada budžeta pašvaldību budžetu nodokļu ieņēmumi kopā ar speciālo dotāciju ir 19,6% no plānotajiem kopbudžeta nodokļu ieņēmumiem, neieskaitot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas valsts pamatbudžetā veselības aprūpes finansēšanai. Tajā skaitā norādīts, ka IIN ieņēmumi kopā ar speciālo dotāciju nav mazāki kā 1,47 miljardu EUR, kas sastāda 19,4%, rezultātā radot starpību 0,2%, kuru varētu izmantot.

LIZDA aicina ministru prezidentu sniegt savu atbildi par iespējamos finansējuma avotiem līdz 2019.gada 19.martam.