Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA piketā panāk, ka tiek atrasti 1,7 miljoni eiro un paralēli sarunām ar politikas veidotājiem neizslēdz streiku

Trešdiena 20/03/2019

 

Šodien, 20.martā notikušajā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) piketā pie LR Saeimas politiķiem pieprasījām pildīt Izglītības likumā noteikto un 2018.gadā MK apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas paredz palielināt pedagogu minimālo darba algas likmi no 710 EUR uz 750 EUR no 2019.gada 1.septembra.

LIZDA pārstāvji sarunās ar Saeimas priekšsēdētāju I.Mūrnieci, Ministru prezidentu A.K.Kariņu un Saeimas deputātiem panāca vienošanos:

- Pēc abu pušu sarunām, jau tagad ir atrasti 1,7 miljoni EUR pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei ar š.g. 1.septembri no kopā nepieciešamajiem 9,3 miljoniem EUR, kas vēl tiks meklēti kopīgā LIZDA un politikas veidotāju sadarbībā.

- Valdības un parlamenta pārstāvji nedēļas laikā ir aicināti sagatavot priekšlikumus grozījumiem 2019.gada valsts budžetā, parādot skaidrus vēl nepieciešamā finansējuma avotus līdz š.g. maija vidum.

- 27.martā, LIZDA padome ārkārtas sēdē izvērtēs no valdības un parlamenta pārstāvjiem saņemto piedāvājumu un lems par datmu, kad tiks rīkots pedagogu streiks.

LIZDA priekšsēdētāja I.Vanaga saka paldies visiem pedagogiem un LIZDA piketa prasību atbalstītājiem par līdzdalību piketa aktivitātēs visā Latvijā! Mums ir izdevies parādīt politiķiem "LIZDA spēku, pedagogu vienotību un saliedētību".

Foto no LIZDA piketa pie LR Saeimas