Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   “European Money Quiz” viktorīnā uzvar Limbažu 3. vidusskolas 8.b klase

Ceturtdiena 28/03/2019

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.–9. kl.), Finanšu nozares asociācija (Asociācija), Junior Achievement Latvija (JAL) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 26. martā tiešsaistē organizēja “European Money Quiz” nacionālo viktorīnu, kurā piedalījās 65 klases no visas Latvijas.

Nacionālajā viktorīnā pārliecinoši uzvarēja Limbažu 3. vidusskolas 8.b klase ar skolotāju Laimrotu Sursku. Otrās vietas ieguvēji ir Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b klase, trešās — Ludzas pilsētas ģimnāzijas 8.a klase.

 

Divi skolēni no uzvarētāju klases kopā ar savu skolotāju 6. un 7. maijā dosies uz Briseli, lai cīnītos par uzvaru 30 Eiropas valstu konkurencē. Skolēniem Briselē paredzētas izglītojošas aktivitātes un balvas par sasniegumiem.

Vairāk nekā 1000 skolēnu sacentās finanšu pratībā

Nacionālajā finālā piedalījās 65 klases ar vairāk nekā 1000 skolēniem no visas Latvijas. Saskaņā ar “Kahoot!” pieejamajiem datiem, gatavojoties finālam, iepriekš sagatavotās finanšu pratības viktorīnas tika izspēlētas 3500 reižu, piedaloties 7000 spēlētājiem.

““European Money Quiz” viktorīna ir Eiropas Banku federācijas (EBF) iniciatīva, kas tiek īstenota sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs. Šis ir otrais gads, kad EBF izmanto bezmaksas mācību platformu “Kahoot!”, lai veicinātu finanšu pratību skolēnu vidū. Atsaucība gan no Eiropas banku asociācijām, gan skolotājiem visā Eiropā ir ļoti liela. Esam gandarīti, ka šogad Latvijas nacionālajā viktorīnā piedalījās vairāk klašu kā pērn,” saka Sanda Liepiņa, Asociācijas vadītāja. “Finanšu pratība, tāpat kā digitālās prasmes, ir viena no mūsdienu pamata prasmēm. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un “Kahoot!” platformu, vajadzīgās prasmes var interaktīvā veidā gan apgūt, gan pārbaudīt, padarot mācību procesu daudzveidīgu un jautrāku,” piebilst Liepiņas kundze.

LIZDA vadītāja Inga Vanga apsveic visus skolēnus ar lielisko sniegumu sacensībās un tur īkšķus par uzvarētājiem nākamajā posmā Briselē. “LIZDA saka paldies ikvienam pedagogam par ieguldīto sirdsdarbu, izglītojot un audzinot paaudzi, kas veidos Latvijas nākotni. LIZDA ir neizsakāmi lepna par to, ka arodbiedrības biedru vidū ir tik spēcīgi pedagogu kolektīvi, kas Latvijas vārdu ar savu un audzēkņu panākumiem var nest ar augsti paceltu galvu arī tālāk pasaulē. Vēlam veiksmi, un lai izdodas savas prasmes godam parādīt arī turpmāk,” saka LIZDA vadītāja.

JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns: “Jau vairāk nekā 20 gadus JA Latvia palīdz saskatīt skolēniem akadēmisko zināšanu pielietojamību reālajā dzīvē, īstenojot vairākas praktiskās biznesa izglītības programmas. Esam gandarīti, ka iniciatīvu, kas radošā veidā ļauj skolēniem apgūtās teorētiskās zināšanas pielietot dažādās dzīves situācijās, kļūst aizvien vairāk. Viktorīnas dalībnieku skaita pieaugums šogad apliecina, ka arī jaunieši ir motivēti, ieinteresēti un labprāt iesaistās dažādās aktivitātēs, lai pilnveidotu savas prasmes un papildinātu savas zināšanas. Latvijas nākotne ir skolu jaunatne, tādēļ ir būtiski, ka jau skolas solā palīdzam jauniešiem attīstīt prasmes un veidot izpratni par uzņēmējdarbības pamatprincipiem, veicinot nākotnes uzņēmēju un speciālistu izaugsmi".

Sešas klases SEB bankā un Swedbank piedalīsies “Finanšu pratības dienā”

Laimrota Surska, Limbažu 3. vidusskolas finanšu izglītības, ekonomikas, komerczinību un karjeras izglītības skolotāja, atzina, ka bērni ir ļoti gandarīti par uzvaru un patiesi lepni, ka ir bijuši konkurētspējīgi valsts mērogā. “Spēles gaita un uzvara nesa līdzi tik lielu satraukumu, ka ilgi vēl tika rādītas trīcošās rokas un pārspriestas sniegtās atbildes. Nekad nebija nācies redzēt tik laimīgus bērnus!  Nopietni gatavojāmies “European Money Quiz” finanšu izglītības stundās, kas skolā jau vairākus gadus ir kā fakultatīvais kurss 7. un 8. klasēs. Sasniegtie rezultāti motivēs arī pārējos skolēnus un skolotājus piedalīties dažāda veida konkursos, jo ir taču iespējas uzvarēt,” atzina uzvarētāju klases skolotāja.

Pirmo sešu vietu ieguvējiem būs unikāla iespēja vienu dienu pavasarī piedalīties SEB bankas un Swedbank “Finanšu pratības dienā”.

Skolotāji aicināti veicināt finanšu prasmi “Kahoot!” platformā

Asociācija ir izveidojusi dažādas viktorīnas latviešu valodā “Kahoot!” platformā, lai palīdzētu skolēniem uzlabot viņu finanšu pratības līmeni. Aicinām skolotājus arī ikdienas darbā izmantot viktorīnas, lai padarītu mācību procesu interaktīvu un jautru: https://www.financelatvia.eu/izglitiba-un-apmacibas/money-quiz/.

“Kahoot!” ir bezmaksas mācību platforma skolotājiem, kas ir pielāgota spēlei klasē, ļaujot ne vien pārbaudīt skolnieku zināšanas, bet arī salīdzināt viņu veikumu. Spēle tiek demonstrēta uz lielā ekrāna, savukārt skolēni uz jautājumiem atbild savās ierīcēs.

“Kahoot!” platformā skolotāji var gan paši veidot savas viktorīnas, gan izmantot jau esošās.