Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA organizē tikšanos ar visām iesaistītajām pusēm par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Piektdiena 12/04/2019

 

2019. gada 12. aprīlī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) bija aicinājusi visas iesaistītās puses uz kopīgu tikšanos, lai pārrunātu esošo situāciju saistībā ar pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi  un aicinātu atbalstīt LIZDA prasības un streika norisi.

Tikšanās reizē piedalījās pārstāvji no LR Saeimas frakcijām, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas, nodibinājuma “Iespējamā misija”, Latvijas Studentu apvienības, vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv”, “Vecāki par labāku izglītību” un sabiedriskās  kustības “Dzimta”.

LIZDA priekšsēdētāja I.Vanaga savā uzrunā klātesošos iepazīstināja ar saviem secinājumiem par pieauguma grafika izpildes gaitu. LIZDA norāda, ka likumprojekta “Par valsts budžetu 2019. gadam” 58. panta redakcija, kas tika apstiprināta 2019. gada 27. martā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un 2019. gada 3. aprīlī Saeimas 2. lasījumā, nedod pārliecību, ka rezervētais finansējums tiks paredzēts pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 2019. gada 1. septembra, jo ir atkarīgs no valsts nozīmes reformu īstenošanas un uz to var pretendēt ikviena no nozares ministrijām.

Tāpat LIZDA uzsver, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajā rīcības plānā norādīto reformu īstenošana nenodrošinās nepieciešamo finansējumu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 2019. gada 1. septembra, ko mutiski apliecināja arī izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska. 2019. gada 27. marta LIZDA Padomes ārkārtas sēdē ministre apliecināja, ka IZM rīcības plānā norādīto reformu īstenošana nepieciešamo finansējumu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei varētu nodrošināt tikai vidējā termiņa budžetam, bet ne no 2019. gada 1. septembra.

LIZDA aicināja klātesošos politikas veidotājus attiecīgajos normatīvajos aktos fiksēt, ka šobrīd atrastais finansējums būtu paredzēts tieši pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei, vai arī veikt izmaiņas MK noteikumos Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, nosakot pedagogu darba samaksas noteikšanas kārtību un jauno darba samaksas apmēru. Neviens no LIZDA minētajiem priekšlikumiem tikšanās laikā no politikas veidotāju puses netika akceptēts.

LIZDA uzsver, ka š.g. 20. marta LIZDA rīkotā piketa rezultātā tika rasti 1,7 miljoni EUR pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no š.g. 1. septembra no kopā nepieciešamajiem 9,3 miljoniem EUR.

LIZDA vēlreiz atgādināja, ka ir iniciējusi daļu no uzsāktajām reformām izglītības nozarē, kā arī apliecinājusi apņemšanos aktīvi sadarboties to plānošanā un pārdomātā, kvalitatīvā realizācijā, tādēļ uzskata, ka ir būtiski skaidrot un diskutēt par nozarē esošo situāciju

LIZDA Padome par tālāko rīcību un streika norisi lems š.g. 17. aprīļa Padomes ārkārtas sēdē.