Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Sveicam Darba svētkos un Latvijas Republikas Satversmes sasaukšanas dienā!

Trešdiena 01/05/2019

Darba svētki ir starptautiska mēroga darbinieku solidaritātes diena, kas ik gadu tiek atzīmēta 1. maijā. Darba svētki ir oficiāla brīvdiena aptuveni 80 pasaules valstīs.

✔️ 1. maijs Latvijā ir Satversmes sapulces sasaukšanas diena, un arī tādēļ šajā dienā īpaši vēlamies atgādināt par darbinieku tiesībām un interesēm.

✔️ Atceramies visi, ka 1. maijā arodbiedrības izcīnīja 8 stundu darba dienu, piecu dienu darba nedēļu, brīvas nedēļas nogales, tiesības uz atvaļinājumu un sociālās garantijas!

✔️ Arodbiedrības ir noturējušas Darba likuma normu, kas paredz apmaksu par virsstundām 100% apjomā. Ar neatlaidīgu sociālo dialogu ir pārliecināti sociālie partneri negrozīt Darba likuma normu, kas aizsargā arodbiedrības biedru tiesības – joprojām arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez saskaņošanas ar arodbiedrību.

❗️Stipras arodbiedrības nozīmē augstākas algas un labākus darba apstākļus ikvienam. Vislabākais veids darba algas paaugstināšanai ir ar arodbiedrību noslēgto koplīgumu un ģenerālvienošanos palīdzību, tādēļ ir nepieciešams stiprināt koplīgumu sistēmu, un, lai katrā Latvijas darbavietā būtu koplīgums!

❗️Darbinieki, kurus aizsargā koplīgums, jūtas labāk nekā darbinieki darbavietās, kurās tā nav. Viņi saņem taisnīgākus ienākumus no peļņas sadales, pelna vairāk naudas, saņem sociālās garantijas, lielākas iespējas darba un ģimenes dzīves saskaņošanā un piedalās uzņēmuma apmācībās. Darba vietās, kurās darbojas koplīgums, algu starpība vīriešiem un sievietēm ir mazāka un praktiski nav ēnu ekonomikas.

 

Esam vienoti un stipri arodbiedrībās! Pievienojies un jūties drošs savā darba vietā!