Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Ministru kabinets apstiprina pedagogiem 750 euro par likmi no 01.09.2019.

Ceturtdiena 20/06/2019

Ministru kabinetā (MK), 2019.gada 18.jūnijā tika apstiprināti sen gaidītie grozījumi MK noteikumos Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”,  paredzot no 2019.gada 1.septembra palielināt pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi no 710 uz 750 euro.

Algu paaugstināšanai, atbilstoši pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikam bija nepieciešami 7,7 milj. euro, plānoto 9,4 milj.  euro vietā, bet turpmāk katru gadu šim mērķim būs nepieciešami 23 milj. euro, ko šobrīd valdība MK sēdē vēl neapstiprināja normatīvajos dokumentos. Tas nozīmē, ka par zemākās mēneša darba algas likmes (750 euro) nodrošināšanu pedagogiem  pēc 2019.gada 31.decembra vēl tiks diskutēts 2020.gada budžeta pieņemšanas procesa ietvaros. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA)  cer, ka politiķi būs konsekventi  pedagogu atalgojuma jautājumos, jo jau 2019.gada 20.februārī LIZDA Padomes ārkārtas sēdē, ministru prezidents A.K.Kariņš un izglītības ministre I.Šuplinska, solīja, ka algu paaugstinājums noteikti būs prioritāte no 2020.gada 1.janvāra.

LIZDA vērš uzmanību, ka zemākās mēneša darba algas likmes paaugstinājums tiks proporcionāli aprēķināts visiem pedagogiem, arī tiem, kuri saņēma līdz šim jau vairāk par 750 euro mēnesī.

LIZDA aktīvi sekos līdzi jaunā – nākamā gada budžeta pieņemšanas gaitai, nepieļaujot, ka zemākā darba algas likme no 2020.gada tiktu samazināta.