Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Darba likums ar komentāriem

Pirmdiena 14/02/2011

07.02.2011. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība rīkoja grāmatas "Darba likums ar komentāriem" atvēršanas pasākumu. Grāmata izdota ESF projekta ietvaros un tās autors ir zvērinātu advokātu birojs "BDO Zelmenis & Liberte".
LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs secina: "Grāmata ir īstajā laikā un vietā, jo darba tiesību pārkāpumu skaits ir ļoti liels, un mūsdienu situācijai atbilstoša juridiskā literatūra darba tiesībās bija ļoti nepieciešama. Grāmata būs noderīga ikvienam – gan darbiniekam, gan praktizējošam juristam."
Problēmas darba tiesiskajos jautājumos apliecina arī Valsts darba inspekcijas informācija: 2010.gadā saņemtas 4446 sūdzības – kopumā par darba tiesiskajām attiecībām (t.sk. par darba samaksu – 2549, par atlaišanu - 712). Saskaņā ar Tiesu administrācijas informāciju, 2010.gadā tiesās pirmajā instancē izskatīti vairāk nekā 1400 darba strīdi.
Aicinām iepazīties ar grāmatu "Darba likums ar komentāriem" šeit!