Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA tikās ar Pasaules Bankas ekspertu

Pirmdiena 07/03/2011

07.03.2011. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvji tikās ar Pasaules Bankas vecāko padomnieku Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīs Charles Griffin, lai pārrunātu bankas redzējumu par sociālekonomiskajām norisēm izglītībā un zinātnē Latvijā, kā arī diskutētu par bankas ieteikumiem Ministru kabinetam valsts budžeta samazinājumiem un strukturālajām reformām.
Arodbiedrību pārstāvēja tās priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, Latvijas Universitātes arodorganizācijas priekšsēdētāja Solveiga Skotele, Latvijas Zinātņu Akadēmijas arodorganizācijas priekšsēdētāja Māra Kazubierne, Rīgas pilsētas arodorganizācijas starptautiskā darba koordinatore Nataļja Grjazeva, Izpildbiroja speciāliste vispārējās izglītības jautājumos Baiba Bašķere un sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.
Tikšanās laikā arodbiedrības pārstāvji uzsvēra, ka valstī ir nepieciešams nodrošināt sociālo mieru, jo valdība ik uz soļa mēģina pārkāpt sarkanās līnijas izglītības un zinātnes valsts budžetā. No turpmākiem samazinājumiem cietīs gan izglītības kvalitāte un pieejamība, gan izglītības un zinātnes darbinieku motivācija strādāt. Arodbiedrība neatbalstīs turpmākus samazinājumus un ir par uz attīstību vērtām pārmaiņām, bet reformu rezultātā ietaupītajai naudai obligāti ir jāpaliek nozarē!
Pasaules Bankas eksperts atzina, ka izglītības un zinātnes nozares Latvijā no finansējuma samazinājumiem ir cietušas visvairāk – laikā no 2008. līdz 2011.gadam izglītības budžets kopumā samazināts par 133,7 miljoniem latu, tādēļ bankas ieteikums valdībai ir nesamazināt finansējumu šajās nozarēs, bet veikt strukturālās reformas un to rezultātā ietaupītos līdzekļus aprobēt nozarē.
Raugoties uz valsts budžetu tuvāko gadu perspektīvā, bankas eksperts bija pesimistiski noskaņots – sekojot demogrāfijas izmaiņām, likumsakarīgi būs jāmainās arī valsts budžetam, jo tik lielus sociālos izdevumus tik maza valsts kā Latvija vienkārši nevar atļauties. Bankas pārstāvis arī uzsvēra, ka bērnu skaita attiecība pret vienu skolotāju Latvijā ir pārāk maza!
Arodbiedrības pārstāvji minēja, ka izglītības un zinātnes darbinieki no Izglītības un zinātnes ministrijas sagaida skaidru izglītības sistēmas pārmaiņu plānošanu un politisko redzējumu konkrētos problēmjautājumos, kam piekrita arī bankas eksperts – esot grūti būt optimistam, ja demogrāfijas līknes Latvijā „iet uz leju” un valstij vēl nav skaidrs redzējums par to, kā tam pielāgosies izglītības sistēma.
Tikšanās noslēgumā pārstāvji vienojās plānot atkārtotu tikšanos arī nākamās Pasaules Bankas vizītes laikā jūnijā.