Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Palīdzi Japānai atgūt spēkus!

Otrdiena 22/03/2011

Pēdējos 140 gados spēcīgākajā zemestrīcē šā gada 11.martā Japānā bojā gājuši 8199 cilvēki un vēl 12722 atzīti par bezvēsts pazudušiem. Japānā notikusī zemestrīce ir ceturtā spēcīgākā zemestrīce pasaulē kopš 1900.gada, sasniedzot 9 ballu stiprumu. Zemestrīces rezultātā okeānā veidojās cunami viļņi, kas Japānas lielākās salas Honsjū austrumu krastā iznīcināja vairāk nekā 55 380 ēkas. Katastrofas sekas bija arī vairāki sprādzieni atomelektrostacijās, kas radījis paaugstinātas radiācijas bīstamību.
Japānas premjerministrs Naoto Kan: "Mūsu valsts ir saskārusies ar pēdējā pusgadsimta baismīgāko krīzi. Bet var gadīties, ka esam tās ļaunākās izpausmes priekšvakarā, jo bailes par starojuma noplūdi no atomelektrostacijas saglabājas."
Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrība (Education International - EI), apliecinot vienotību ar skolotājiem un skolēniem Japānā, ir izveidojusi starptautisku Solidaritātes fondu palīdzībai Japānas zemestrīcē un cunami cietušajiem.
EI ģenerālsekretārs Fred van Leeuwen: "Pagaidu mājvietas, pārtika un medikamenti ir šī brīža lielākās Japānas iedzīvotāju vajadzības. Dabas katastrofas radīto seku novēršana ir šīs valsts tuvākā termiņa prioritāte. Lai sniegtu palīdzīgu roku Japānas Skolotāju arodbiedrībai, tās biedriem un izglītības iestāžu audzēkņiem, EI aicina pasaules izglītības darbinieku organizācijas solidarizēties un sniegt savu ieguldījumu Japānas solidaritātes fondā!"
EI turpinās sazināties ar Japānas Skolotāju arodbiedrību, lai precizētu katastrofas ietekmi uz izglītības sistēmu un koordinētu nepieciešamo palīdzību. Turpmākas informācijas un jautājumu gadījumā arodbiedrības aicinātas sazināties ar EI Solidaritātes un attīstības nodaļas vecāko koordinatoru Nicolás Richards (nicolas.richards@ei-ie.org).

Konts pārskaitījumiem EI izveidotajam Japānas Solidaritātes fondam:
Saņēmēja nosaukums: Education International
Bankas nosaukums: ING Bank
Adrese: Rue du Champ de Mars, 23, 1000 Brussels
Konta numurs: 310-1006170-75
IBAN: BE05 3101 0061 7075
SWIFT kods: BBRUBEBB
Maksājuma mērķis: "Solidarity Japan"

LIZDA vērš Jūsu uzmanību, ka kredītiestādes par starptautiskiem pārskaitījumiem iekasē augstu komisijas maksu (tiešsaistes pārskaitījumam uz Japānu sākot no 16 latiem), tādēļ, ja vēlaties ziedot, aicinām apsvērt iespēju pārskaitījumu veikt uz Japānas vēstniecības Latvijā speciāli atvērto oficiālo ziedojumu kontu. Šajā kontā bez starpniecības ikviens Latvijas iedzīvotājs vai organizācija var ziedot līdzekļus Japānā notikušajā zemestrīcē un cunami cietušajiem.

Konts pārskaitījumiem Japānas vēstniecībai Latvijā:
Saņēmēja nosaukums: Embassy of Japan
Bankas nosaukums: AS SEB Banka
Bankas filiāle: Ziemeļu filiāle
Konta numurs: LV60UNLA 0050 0168 3412 1
SWIFT kods: UNLALV2X
Maksājuma mērķis: Solidaritātes ziedojums Japānai

Kontā saziedotā nauda tiks konvertēta uz Japānas jenām un pārskaitīta Japānas Sarkanajam Krustam. Veicot pārskaitījumu, informācijā par maksātāju norādiet savu vārdu, uzvārdu un adresi.