Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA neatbalstīs lineāru un nepārdomātu samazinājumu izglītībai un zinātnei

Otrdiena 12/04/2011

Pirmdien, 11.aprīlī valdība aiz slēgtām durvīm spriedusi par nākamā gada valsts budžeta izdevumu mazināšanu, tostarp turpmāku algu samazinājumu valsts pārvaldē, kas varētu skart arī skolotājus. Finanšu ministrs Andris Vilks žurnālistiem izteicies, ka bērnu skaits valstī samazinās, bet skolotāju skaits uz vienu bērnu Latvijā joprojām ir augsts.
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatbalstīs lineārus, nepārdomātus, neizdiskutētus finansējuma samazinājumus izglītībai un zinātnei. LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško uzsvēra: "Latvijas izglītības un zinātnes darbinieki valsts budžeta caurumus jau iepriekš ir lāpījuši par vairāk nekā 134 miljoniem latu. Zināms, ka Izglītības un zinātnes ministrija arī šā gada valsts budžeta grozījumos ietaupīs 700 000 latus, kas bija paredzēti, lai no 2011.gada 1.septembra varētu sākt pirmās svešvalodas mācīšanu 1.klases skolēniem. Arodbiedrība pieturēsies pie prasības, ka jebkādu reformu rezultātā ietaupītajai naudai obligāti ir jāpaliek nozarē, jo izglītība un zinātne nav valsts budžeta plāksteris!"
Šādam viedoklim publisku piekrišanu LIZDA ir saņēmusi arī no izglītības un zinātnes ministra Rolanda Broka, politiskās apvienības "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Dzintara Zaķa, politiskās apvienības "Zaļo un zemnieku savienība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa, kā arī Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča un Pasaules Bankas eksperta Čārlza Grifina.
Šo jautājumu 12.aprīlī LIZDA pārrunās ar Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem, 14.aprīlī ar biedrību "Latvijas Pedagogu dome" un arodbiedrību "Latvijas Izglītības vadītāju asociācija", 15.aprīlī ar Pasaules Bankas ekspertiem, 20.aprīlī ar izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini.