Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA un IZM noslēgusi vienošanos par sadarbību

Ceturtdiena 21/04/2011

20.04.2011. LIZDA informatīvajā dienā arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško un izglītības, zinātnes ministrs Rolands Broks parakstīja vienošanos par sadarbību, kas paredz sekmēt izglītības un zinātnes attīstību, sociālo dialogu un demokrātiju nozarē, kā arī veicināt  izglītības un zinātnes jomā strādājošo darba un sociāli ekonomisko tiesību, interešu aizstāvību. Līdz ar vienošanās parakstīšanu puses atzina, ka valsts budžeta finansējuma saglabāšana izglītības un zinātnes nozarei ir viena no galvenajām prioritātēm. Ar noslēgto vienošanos aicinām iepazīties šeit!

Pēc sadarbības rakstiskas apliecināšanas LIZDA informatīvajā dienā padomes locekļi no reģioniem iztaujāja nozares ministru. Izglītības un zinātnes darbinieku uzdotos jautājumus un Rolanda Broka atbildes uz tiem drīzumā publicēsim www.lizda.lv aktualitāšu sadaļā.

LIZDA informatīvās dienas otrajā daļā padome tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini. Gan sarunās ar ministru, gan ar Pašvaldību savienības priekšsēdi, skolotāji vaicāja, kas notiks ar tiem pedagogiem, kuri pēc skolu slēgšanas zaudējuši vai vēl zaudēs darbu, kādas nodarbinātības iespējas viņiem tiks piedāvātas. Rolands Broks atbildēja, ka skolotājiem var palīdzēt nodarbinātības iestādes, IZM no savas puses var tikai piedāvāt iespēju piedalīties Eiropas finansētos tālākizglītības projektos, lai celtu konkurētspēju. Andris Jaunsleinis sacīja, ka pašvaldības vispār neredzot iespēju kā pedagogiem palīdzēt, un pauda bažas, ka pēc Vācijas darba tirgus atvēršanas daļa darbu zaudējušo skolmeistaru varētu no Latvijas aizbraukt.

Dienas trešajā daļā arodbiedrība klātesošos iepazīstināja ar pedagogu darba samaksas salīdzinājumu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un informēja par akciju "Skolas diena", kā arī par LIZDA un Microsoft piedāvātās Live@edu e-pastu programmas ieviešanu biedriem, LIZDA dalību salīdzinošā pētījumā „Stress un tā radīto psihosociālo faktoru ietekme uz skolotājiem” un citām aktualitātēm.

LIZDA info dienas atspoguļojums medijos:
«Pasakiet Vilkam, lai liek mūs mierā!» (Latvijas Avīze)
Skolotāju algas Latvijā nemazināsies
(LNT ziņas)
Latvijas skolotāju alga mazāka nekā kolēģiem Baltijā (LTV Panorāma)
Nākamajā mācību gadā finansējuma apmērs par skolēnu nesaruks (Delfi.lv)
IZM sola neveikt izmaiņas skolu finansēšanas modelī (Tvnet.lv)