Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Deputāti skolas dienā „ēno” pedagogus

Otrdiena 18/10/2011

Šonedēļ, no 17. līdz 21.oktobrim Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīko akciju „Skolas diena”, kuras laikā 11. Saeimas un pašvaldību deputāti aicināti uz vairākām stundām kļūt par pedagogu „ēnām”, lai veidotu lielāku izpratni par pedagoga ikdienas darba pienākumiem un rosinātu diskusijas par pedagogu darba vides ietekmi uz izglītības kvalitāti.
Visu līmeņu deputāti aicināti vienu dienu iejusties pedagoga dzīves un darba ritmā – jau rīta cēlienā kopā izbraukt ar skolēnu autobusu, piedalīties mācību stundās, aprunāties ar skolotājiem un skolēniem, viņu vecākiem, kopīgi vadīt mācību stundas, ieturēt maltīti skolas ēdnīcā, bet pēcpusdienā līdzdarboties pagarinātās dienas grupās un pulciņu radošajās aktivitātēs, kā arī palīdzēt labot skolēnu pārbaudes darbus un sagatavoties nākamās dienas mācību procesam.
„Sabiedrībai ir priekšstats, ka skolotājs novada tikai savas mācību stundas un aiziet mājās, bet nezina, ka skolotājs gatavojas mācību stundām, labo darbus, audzina savas klases skolēnus, rīko ekskursijas un organizē pasākumus, raksta un īsteno projektus, rūpējas par sociālā riska ģimeņu bērniem un veic vēl veselu virkni citas aktivitātes. To var uzzināt un saprast, tikai visu dienu pavadot kopā ar skolotāju,” sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.
LIZDA akcijas „Skolas diena” mērķis ir veidot lielāku lēmējvaras un sabiedrības izpratni par pedagoga darba pienākumiem, rosināt kvalitatīvas diskusijas par pedagogu darba vides attīstības galvenajām vajadzībām un aicināt deputātus nepieļaut pedagogu darba vides pasliktināšanos.
Pēc šobrīd apkopotajiem datiem visas nedēļas garumā deputātus uzņems 148 pirmsskolas, profesionālās, interešu un vispārējās izglītības iestādes Aizputes, Aknīstes, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Beverīnas, Cesvaines, Ciblas, Daugavpils, Grobiņas, Iecavas, Ilūkstes, Jēkabpils, Jūrmalas, Kocēnu, Krustpils, Liepājas, Madonas, Naukšēnu, Pāvilostas, Priekules, Rēzeknes, Rīgas, Rucavas, Rūjienas, Salas, Suntažu, Tukuma, Vecumnieku, Ventspils pilsētās un novados.
Lai uzzinātu vairāk par akcijas norisi konkrētā datumā, novadā un izglītības iestādē, aicinām ielūkoties kalendārā mājas lapā www.skolasdiena.lv vai sazināties ar akcijas nacionālajiem koordinatoriem – 220 17 920, 278 97 702, skolasdiena@lizda.lv.