Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Skolas diena: Rojā, Ogrē, Gulbenē

Trešdiena 19/10/2011

19.10.2011. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības akcijā „SKOLAS DIENA” piedalījušies 27 novadu un pilsētu deputāti 80 izglītības iestādēs visā Latvijā.

Neliels ieskats deputātu skolas dienā:

Rojā
Rojas novada domes deputāti (foto) 18.10.2011. jau agrā rīta stundā devās uz Rojupes pirmsskolas izglītības iestādi „Saulespuķe”, kur iepazinās ar skolotāju gatavošanos nodarbībām un vēroja to praktisko norisi, kā arī iepazina izglītības iestādes metodisko darbu. Pēcāk deputāti devās uz Rojas pirmsskolas izglītības iestādi „Zelta zivtiņa”, lai nodarbībās iedziļinātos skolotāju darba specifikā. Savukārt skolas dienu mācību solā deputāti piedzīvoja Rojas vidusskolā, kur neizpalika arī draudzīgas sarunas ar skolotājiem un atbalsta personālu.
Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa minēja, ka deputāti šajā skolas dienā bijuši sajūsmā par skolotāju radošumu un atzinuši, ka diena bijusi vērtīga, jo gūts plašs ieskats pedagoģiskā procesa praktiskajā norisē. „Uzzinājām daudz jauna par pirmsskolas izglītību un metodiku. Domes deputātiem līdz šim bija maz zināms arī par atbalsta personālu vispārējā izglītībā, kas sniedz nozīmīgu atbalstu veiksmīgai mācību procesa norisei. Paldies arodbiedrībai par akcijas ierosinājumu un mēs noteikti arī turpmāk paši savā pašvaldībā deputātiem organizēsim atvērto durvju dienas,” piebilda E.Kārkliņa.

Ogrē
Ogres novada domes deputāti 18.10.2011. ciemojās Ogres bērnudārzos, kur vēroja gan nodarbības, gan tikās ar darbiniekiem. Tika pārrunāti gan pedagogu atalgojuma jautājumi pirmsskolā, gan citas darba vides attīstības vajadzības.
Suntažu internātpamatskolā savu skolas dienu aizvadīja arī 11.Saeimas deputāts Jānis Ādamsons (SC), bet 25.10.2011. plānota diskusija ar potenciālo Izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli (ZRP).
LIZDA Ogres starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Airisa Lepere informēja, ka Ogres novada deputāti ir ļoti atsaucīgi un pauduši gatavību akcijas ietvaros arī nākamnedēļ apmeklēt gandrīz visas novadā esošās pirmsskolas izglītības iestādes.

Gulbenē
Vērtējot akcijas norisi, LIZDA Gulbenes novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Rasma Vanaga minēja, ka Gulbenes novada deputāti izglītības iestāžu apciemojumos pārrunājuši galvenokārt jautājumu par mazo lauku skolu pastāvēšanu. „Jau šobrīd pašvaldība noteikusi – lai nodrošinātu optimālu mācību procesu novadā, ikvienā skolā būtu nepieciešami vismaz 60 skolēni,” minēja R.Vanaga. Gulbenes novadā akcijā „Skolas diena” atsaucīgākie bijuši ZZS deputāti.


Pēc šobrīd apkopotajiem datiem dalību akcijā pieteikuši kopumā 237 deputāti no vairāk kā 30 novadu un pilsētu pašvaldībām, kas „ēnos” pedagogus vairāk kā 150 izglītības iestādēs.