Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA padome tiksies ar Robertu Ķīli

Pirmdiena 13/02/2012

Trešdien, 15.februārī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome uzklausīs izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli par plānotajām reformām izglītībā un zinātnē. Tikšanās notiks plkst. 11:00 - 12:00, arodbiedrību namā Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē.
LIZDA padome uzklausīs ministru par tā piedāvāto reformu pamatojumu un finansiālo segumu, par vaučeru sistēmas praktisko pusi un vai tā neradīs vēl lielāku pedagogu darba samaksas diferenciāciju. Ķīlim tiks jautāts arī par pedagogu atalgojuma paaugstināšanu, mazo skolu attīstības programmu, izdienas pensijām pedagogiem, vispārējās izglītības satura pārskatīšanu un citiem izglītības un zinātnes darbiniekiem aktuāliem jautājumiem.
LIZDA konkrētus jautājumus par ministra pieteiktajām reformām sagatavoja jau uz pēdējo arodbiedrības padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas augstākā līmeņa vadības pārstāvju tikšanos janvārī, kurā pats ministrs veselības problēmu dēļ nepiedalījās.
Pretēji ministrijas publiski paustiem solījumiem, tās augstākā līmeņa vadība trīs nedēļu laikā nav spējusi sagatavot rakstiskas atbildes uz arodbiedrības uzdotajiem jautājumiem par plānotajām pārmaiņām un reformām nozarē. Tādēļ šajā tikšanās reizē izglītības un zinātnes darbinieki no ministra sagaida izsmeļošas atbildes uz iepriekš uzdotiem konkrētiem jautājumiem. Arodbiedrība cer gūt apliecinājumu, ka ministrs izprot, kas ir svarīgākās figūras kvalitatīvas izglītības būvēšanā.
Tikšanās solās būt spraiga, jo arodbiedrības padome pirmo reizi aci pret aci sastaps izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, kopš viņš stājies šajā amatā. Iepriekš arodbiedrība vairākkārt aicinājusi Robertu Ķīli piedalīties gan LIZDA padomes informatīvajās dienās, gan ekspertu diskusijās ar medijiem par iecerētajām izglītības reformām. Taču ministrs vienmēr atvēlējis laiku kam citam, nerēķinoties ar arodbiedrības 34 tūkstošus lielo izglītības un zinātnes darbinieku saimi. Tādēļ ne velti LIZDA padome aizvadītajās Valda Dombrovska trešās valdības pirmajās simts dienās paveikto paspējusi novērtēt ar atzīmi „vāji”.