Aptauja
Kā Jūs vērtējat jauno pedagogu algu paaugstināšanas grafiku?
Ļoti labi, ka beidzot ir apstiprināts
Labāk vēlāk nekā nekad
Pastāv risks, ka grafiks netiks pildīts
Neesmu informēts par to, ka grafiks ir apstiprināts
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 


   Pilnveidojot sevi, mēs pilnveidojam pasauli!

Piektdiena 13/04/2012

Irēna Mukāne, Kalupes pamatskolas skolotāja, direktores vietniece izglītības jomā (irenamukane@inbox.lv)

Skolai ir jābūt mācīties spējīgai organizācijai, kurā visi tās dalībnieki mācās. Neatkarīgi no tā, cik izcili esam kādā jomā, vienmēr pastāv citas jomas, kurās varam attīstīties.
Kalupes pamatskola ir mana dzimtā skola, kur es mācījos, un vienīgā darbavieta, kur esmu skolotāja jau 26 gadus, pusi no tiem – arī kā direktores vietniece izglītības jomā. Esmu pieredzējusi grūtības, piedzīvojusi dažādas kļūmes, bet vienmēr tās saskatījusi pirmām kārtām kā iespēju mācīties un kā signālus, kā to pašu var izdarīt savādāk.
Mūsu skolā pastāv brīva, optimistiska mācīšanos veicinoša vide, kur iespējams izmēģināt jaunas idejas, kļūdīties un no kļūdām mācīties un dalīties labā praksē.
Kā pasākumu multiplikatore esmu vadījusi izglītojošus pasākumus savā skolā ar skolēniem, skolotājiem, skolēnu vecākiem. Kā mentore dalos zināšanās un pieredzē un sniedzu atbalstu kolēģiem, veicinot to profesionālās kompetences ieguvi vai pilnveidi.
Jauns izaicinājums – jau vairākus gadus vadu kursu nodarbības ESF projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” Daugavpils Universitātes profesionālās pilnveides kursu programmā „Pedagoģiskā procesa organizēšana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām”. Pateicoties iedrošinošajai un atbalstošajai sadarbībai ar Daugavpils Universitātes Pieaugušo izglītības centru, esmu vadījusi kursus arī kolēģiem Krāslavas Varavīksnes vidusskolā un Aknīstes vidusskolā. Tiekoties ar kolēģiem, ir patīkami apzināties, ka neesi vientuļa sala okeānā – tu vari dot citiem un saņemt no tiem.
Gan no kursiem Pieaugušo izglītības centrā, gan no skolām citos novados parasti pārrodos pārgurusi, bet ar tādu gandarījumu un emocionālu dzirksti, ka eju uz savu skolu pie saviem kolēģiem un skolēniem daudz bagātāka. Ja man pašai ir ko dot, tad es atveru plaukstu un dodu, es atveru sirdi un dodu. Pilnveidojot sevi, mēs pilnveidojam pasauli. Bet kurš gan negrib dzīvot labākā pasaulē?