Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA uzņem kolēģus no Ziemeļkipras

Ceturtdiena 06/09/2012

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzņem Kipras skolotāju arodbiedrības (KTÖS) delegāciju, kas Latvijā viesojas no 5. līdz 10.septembrim.
06.09.2012. Ziemeļkipras kolēģi tikās ar LIZDA vadību un biroja speciālistiem, kas iepazīstināja ar situāciju izglītībā Latvijā un arodbiedrības darbību. KTÖS biedri interesējās par mūsu pedagogu tiesībām un darba apstākļiem, mācību procesu, tā organizāciju un citiem jautājumiem.
Viesiem programmā nedēļas garumā paredzēti dažādu izglītības pakāpju iestāžu apmeklējumi Rīgā, Tukumā un Ventspilī, tikšanās ar izglītības darbiniekiem, plaša kultūrprogramma un citas aktivitātes.
Viesi atzina, ka ir guvuši pozitīvas emocijas un plašu priekšstatu par izglītības sistēmu Latvijā. Kiprā izglītības procesu organizējot ministrija, bet Latvijā būtisku lomu tajā ieņemot arī vietējās pašvaldības. Viesi novērojuši, ka īpaši svarīgas Latvijā ir arī rūpes par bērniem ar speciālām vajadzībām.
Kipras skolotāju arodbiedrības delegācijā piedalījās KTÖS valdes locekļi Cenk Gurcag, Kemal Gucveren un skolotāji Latife Gencayli, Pembe Ayyildiz , Kiymet Kemal.
Kipras skolotāju arodbiedrība dibināta 1968.gadā un uz šobrīd apvieno vairāk kā 1500 biedrus, kas strādā pirmsskolā, pamatizglītībā un vidējā izglītībā. LIZDA sadarbību ar KTÖS uzsāka pērn, vienojoties par kopīgiem biedru pieredzes apmaiņas braucieniem. LIZDA atbildes vizīte Ziemeļkiprā plānota šā gada rudenī. Pieredzes apmaiņā dosies pieci arodbiedrības pārstāvji, kurus izvirzījušas LIZDA dalīborganizācijas.