Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA padome ar ministru Robertu Ķīli pārrunās Sadarbības memoranda nepildīšanu

Piektdiena 22/03/2013

Lai pārrunātu starp Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) un izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli noslēgtā Sadarbības memoranda nepildīšanu, LIZDA padome aicinājusi ministru uz atklātu tikšanos 27.martā, plkst. 13:30, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē.

Arodbiedrības padome vēlas uzklausīt ministra viedokli par IZM apņemšanos nepieprasīt papildu valsts finansējumu Sadarbības memorandā paredzēto reformu īstenošanai un pedagogu darba samaksas bāzes izdevumiem 2014. – 2016.gadam, ko apliecina LIZDA rīcībā nonākusī ministra Roberta Ķīļa parakstītā vēstule finanšu ministram Andrim Vilkam.

Šobrīd LIZDA vadība konsultējas ar arodorganizācijām un padomes sēdē pēc ministra viedokļa uzklausīšanas lems par atbilstošām izglītības un zinātnes darbinieku interešu aizstāvības aktivitātēm, neizslēdzot ministra demisijas pieprasīšanu. Paralēli LIZDA uzsākusi sarunas ar Ministru prezidenta biroju par LIZDA pārstāvju drīzu tikšanos ar premjerministru Valdi Dombrovski.

„Esam problēmu jūrā – šobrīd nenotiek efektīvs sociālais dialogs par nozarei svarīgiem jautājumiem, ministrijas paspārnē veidoto darba grupu darbs nav rezultatīvs un trūkst informācijas, kā arī ministrija gausi veic likumdošanas izstrādi – esam uz to norādījuši jau iepriekš, bet Sadarbības memorandā iekļauto punktu klaju nepildīšanu mēs vairs nepieļausim,” uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

2012.gada 4.jūlijā noslēdzot Sadarbības memorandu ministrs apņēmās kopā izstrādāt pedagogu motivācijas programmu, kurai pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā bija jāstājas spēkā no 2013.gada 1.janvāra. Programmas izstrādes laiks pārlikts jau divas reizes, bet uz LIZDA priekšlikumiem atbildes no ministrijas nav. Tāpat no 1.janvāra bija jānodrošina pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksa no valsts budžeta.

Papildu finansējuma nepieprasīšana no valsts budžeta 2013., 2014. – 2016.gadam apdraud arī pāreju uz pedagogu 40 stundu darba nedēļu, kā arī mazo lauku skolu turpmāku pastāvēšanu. Līdz šim ir izstrādāts arī jauns Sadarbības memorands augstākās izglītības un zinātnisko institūciju darbinieku darba samaksas paaugstināšanai, par ko ministrijas darba grupā panākta konceptuāla vienošanās, bet dokuments aizvien netiek virzīts uz parakstīšanu, nemaz nerunājot par plānoto papildus finansējumu nozarei.