Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Nākotnes scenāriji mazo skolu pastāvēšanai?

Piektdiena 22/03/2013

Lielākā daļa jeb 55% no arodbiedrības mājas lapas aptaujas 165 respondentiem par labāko nākotnes scenāriju Latvijas mazo lauku skolu pastāvēšanai atzinuši šo izglītības iestāžu saglabāšanu tādā veidolā, kāds tas ir šobrīd. Savukārt 23% aptaujāto atbalsta mazo skolu pievienošanu lielākām iestādēm, bet 14% respondentu domas sakrīt ar valdības ieceri mazās skolas pārveidot par kopienu daudzfunkcionāliem centriem. Visdrūmāko scenāriju – mazo lauku skolu slēgšanu un transporta nodrošināšanu skolēniem uz lielāku skolu reģionā – atbalsta vien 7% respondentu. 1% aptaujāto saredz arī iespēju piedāvāt skolēniem mācīties attālināti, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.

LIZDA apkopotie dati liecina, ka Latvijā šobrīd ir 228 skolas jeb gandrīz ceturtā daļa no visām vispārizglītojošajām skolām, kurās ir mazāk nekā 100 skolēnu. Valdības rīcības plāns paredz līdz 2014.gada 1.septembrim izstrādāt starpnozaru programmu mazo skolu saglabāšanai.

LIZDA un laikraksta „Izglītība un Kultūra” rīkotā ekspertu diskusijā IZM pārstāvji minēja, ka valsts nevar piedāvāt unikālu risinājumu visām mazajām skolām un tām pašām ir jāmeklē iespējas, kā un vai vispār dzīvot turpmāk.

Papildu finansējuma pieprasīšana no valsts mazo lauku skolu turpmākai pastāvēšanai būs arī viens no LIZDA padomes jautājumiem izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim, kuru arodbiedrība aicina uz atklātu tikšanos 27.martā.