Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Radošie Vidzemes pedagogi un „TV – ŠOVI”

Piektdiena 22/03/2013

Anda Asafreja, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas arodorganizācijas vadītāja

Ar televīzijas šoviem ik pa laikam ir pārsātināti dažādi TV kanāli. Mēs tos skatāmies vai neskatāmies, bet par tiem runājam, diskutējam un tos pārspriežam. Izrādās, ka arī izglītības iestāžu darbinieki, ietekmējoties no masu medijiem, no darba brīvajā laikā var izveidot savus šovus. Šoreiz tas attiecināms uz ikgadējo LIZDA Valmieras starpnovadu arodorganizācijas radošo pedagogu saietu, kura tēma šogad bija „TV – ŠOVI”.
Savas radošās izpausmes izglītības iestāžu darbinieki rādīja, sūtot sveicienus no Eirovīzijas, saimniekam meklējot sievu, dejojot nost, precoties lauku sētā, atklājot Latvijā palikušos zelta talantus, piedaloties starptautiskajos koru karos, izpildot sinhrono peldēšanu, esot baiļu traktoram, metot kauliņus kopā, uzplaukstot dziedošajām ģimenēm u.c.
Dalībnieku priekšnesumu izcilā izdoma un radošums nepārsteidz, jo arī ikdienā, strādājot skolā vai pirmskolas izglītības iestādē, pedagogs ir spilgta, radoša un atraktīva personība ar inovatīvu ideju realizēšanu savā darbā.
Saietu pirmsākumu vienīgais un noteicošais akcents bija dziedošie pedagogi un, kā izsakās PII „Ezītis” darbinieks Andrejs Krauklis, tas ierobežojis dalībnieku spēju izpausmes. Esot pat kļuvis neinteresanti, kad viens pēc otra uznācis vienādi ģērbušos dalībnieču pulciņš melnos svārciņos un baltās blūzītēs, nodziedājis, paklanījies un viss. Tad arī arodbiedrībā nosprieduši, ka šie pasākumi jāveido savādāk, ar humora piedevu, par noteiktu tēmu, lai ir dažādība un pedagogi var vispusīgi izpausties un to, ka toreizējais lēmums bijis pareizs, pierādot kolektīvu dalībnieku atsaucība, priekšnesumu krāšņums un līdzjutēju sajūsma.
Šova un Valmieras pagasta kultūras centra vadītāja Līga Stebere, organizējot un vadot dažāda veida pasākumus visā Latvijā, ir pārliecināta, ka šādi saieti notiekot tikai Valmieras pusē un šo tradīciju vajagot pārņemt arī citām arodorganizācijām. Kā uzskata Līga, šādas aktivitātes vairo dzīvesprieku, ir iespēja kārtīgi izsmieties un ballē izdejoties, darba kolēģi cits citu ierauga savādākā gaisotnē, ne tikai ar portfeli rokā.
Dalībnieku sniegumu vērtēja neatkarīga žūrija. Valmieras muzeja direktores vietniece Guna Medne, vērojot un vērtējot pedagogu priekšnesumus, atzina, ka jebkura lieta, kas ir radoša un veicina pozitīvas emocijas, cilvēkus bagātina, vispirms skolotājiem pašiem jābūt radošiem cilvēkiem, lai varētu par tādiem audzināt savus skolēnus.
Saieta noslēgumā notika apbalvošana, kur godalgotas vietas ieguva PII „Sprīdītis”, PII „Vālodzīte”, Valmieras sākumskolas un Naukšēnu vidusskolas    arodorganizācijas.
Šovs ir noslēdzies un pedagogi jau var sākt gatavoties gada otrajam lielajam pasākumam – LIZDA Valmieras starpnovadu pedagogu sporta spēlēm vasarā.