Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Bauskas novada dome steigā nolemj likvidēt Izglītības pārvaldi

Pirmdiena 01/04/2013

Desmit Bauskas novada domes deputāti marta sākumā iesniedza domes priekšsēdētājam Valdim Veipam aicinājumu likvidēt Izglītības pārvaldi un tās vietā izveidot Izglītības nodaļu. Deputāti iesniegumā norādījuši, ka Izglītības pārvalde dezinformējusi novada izglītības iestāžu vadītājus par finanšu pieejamību infrastruktūras sakārtošanai un pamatlīdzekļu iegādei, nepareizi organizējusi darbu, kā arī izteikti vairāki citi pārmetumi.

Bauskas novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe atklātā vēstulē domes deputātiem norādījusi, ka ir strādājusi pēc labākās sirdsapziņas, ko apliecina 2012.gadā saņemtā Izglītības un zinātnes ministrijas Radošuma balva.

Spriņķe arī minēja, ka pārvalde par deputātu iesnieguma esamību uzzinājusi no žurnālistiem – ne deputāti, ne novada administrācijas vadība nav informējusi Izglītības pārvaldi un nav arī prasījusi tai sniegt kādu skaidrojumu par it kā veiktiem pārkāpumiem un neizdarībām.

Neskatoties uz izglītības darbinieku pausto viedokli pret Izglītības pārvaldes likvidāciju, Bauskas novada dome 28.03.2013. pieņēma lēmumu par pašvaldības Izglītības pārvaldes likvidāciju, nododot tās funkcijas novada domes administrācijai.

Par iestādes likvidēšanu balsoja Juris Cielavs, Uldis Kolužs, Jānis Rumba, Gintauts Tarvids, Uģis Zeltiņš, Jānis Feldmanis, Egils Millers, Ārija Gaile un Inese Dombrovska. No iesnieguma parakstītājiem domes sēdē nepiedalījās deputāte Tija Mīlgrāve. Pret Izglītības pārvaldes likvidēšanu balsoja Raitis Ābelnieks, Rudīte Čakāne, Juris Landorfs, Alvis Feldmanis, Vera Purmale un Valdis Veips. Sēdē nepiedalījās arī deputāte Vera Grigorjeva.

Pirms domes sēdes vairāk nekā 60 izglītības darbinieku piketēja pret deputātu ieceri.

Savukārt sēdē domes Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks aicināja kolēģus atturēties no tik radikālas rīcības, kā iestādes likvidēšana. Viņš atzina, ka joprojām trūkst konkrētu argumentu par Izglītības pārvaldes amatpersonu pārkāpumiem.

No klātesošajiem protestētājiem Griķu pamatskolas direktore Daiga Vīlipa aicināja deputātus pievērst uzmanību lietu secībai – ja kāds no padotajiem slikti strādā, tas ir jārisina administrācijai, jākonsultējas ar iesaistītajām pusēm, jāuzklausa izglītības iestāžu vadītāju viedoklis, nevis jāpieņem nepārdomāti lēmumi.

Pēc balsojuma izglītības darbinieki neslēpa sašutumu par deputātu lēmumu. „Arodbiedrība pārsūdzēs šo domes lēmumu, kuru pieņēmuši cilvēki, kas vispār nav saistīti ar izglītību un neieklausās izglītības darbinieku viedoklī,” uzsvēra LIZDA Bauskas starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Māra Graudiņa.

Interesanti, ka pirms diviem gadiem šie paši deputāti jau reformēja pašvaldības struktūrvienību – Izglītības nodaļu pārveidojot par patstāvīgu iestādi – Izglītības pārvaldi.