Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   90% aptaujāto atbalsta protestus pret Sadarbības memoranda nepildīšanu

Pirmdiena 01/04/2013

LIZDA marta beigās vērsa sabiedrības uzmanību uz Sadarbības memoranda nepildīšanu no Izglītības un zinātnes ministrijas puses, uzsverot konkrētus neizpildītos uzdevumus. Šajā situācijā gandrīz visi jeb 90% no arodbiedrības mājas lapas aptaujas 222 respondentiem atbalsta LIZDA protesta aktivitātes, no kurām aktuālākā ir izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa demisijas pieprasīšana – to atbalsta 52% aptaujāto. No aptaujātajiem 29% ir gatavi iesaistīties vērienīgā streikā, bet 6% respondentu pauduši gatavību piedalīties piketā vai demonstrācijā. 3% aptaujāto atbalsta protesta vēstuļu akcijas rīkošanu. Savukārt protestus neatbalsta vien 10% respondentu.

Kā ziņots, LIZDA padome marta beigās aicināja IZM vadības pārstāvjus uz tikšanos, lai pārrunātu Sadarbības memoranda nepildīšanas iemeslus un ministrijas apņemšanos nepieprasīt papildu valsts finansējumu izglītības un zinātnes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai.
LIZDA no IZM vēlējās gūt argumentētas atbildes uz jautājumiem par pedagogu motivācijas programmu, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksu no valsts budžeta, augstākās izglītības un zinātnes memorandu, plānoto valsts finansējuma apjomu pārejai uz pedagogu 40 stundu darba nedēļu un starpnozaru programmai mazo skolu saglabāšanai.
IZM pārstāvji tā arī nespēja viest skaidrību un ticību, ka memoranda īstenošanai un visu normatīvu 100% izpildei profesionālajā, speciālajā, augstākajā izglītībā un zinātnē nepieciešamais papildu finansējums tiks nodrošināts, jo papildu līdzekļus IZM plāno līdz jūnijam kopā ar citu nozaru ministriju pieprasījumiem valdībā virzīt kā jaunās politikas iniciatīvas, kam nav nekādas garantijas.
LIZDA padome nolēma dot ministrijai laiku līdz 08.05.2013. sagatavot konkrētas atbildes par Sadarbības memoranda mērķu sasniegšanai paveikto un jaunajām politikas iniciatīvām.
Ja sociālais dialogs neuzlabosies un arodbiedrība no IZM nesaņems konkrētas atbildes, tad LIZDA padome maijā atkārtoti izskatīs jautājumu par ministra demisijas pieprasīšanu un nozares darbinieku protesta akcijām.