Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Darba svētku mirklis Viesturskolā

Sestdiena 06/04/2013

Anda Upīte, Valmieras Viestura vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

Valmieras Viestura vidusskolā pavasarī ir īpaša tradīcija, sveikt un teikt paldies skolotājiem – Darba svētku jubilāriem – par ieguldīto darbu. Šogad jubilāru godā Līvija Kraukle, Aija Bērziņa, Ilvija Aizupiete, Laima Drande un Māra Liepiņa. Katru gadu ir jūtams, ka šie cilvēki ir īstajā vietā, jo ikdienā dalās ar savām zināšanām un pieredzi, kā arī neliedz smaidu un atbalstu, sagatavojot skolēnus dzīvei. Īpašais svētkos: gaviļnieki saņem ziedus un atzinīgus vārdus gan no saviem ģimenes locekļiem, gan darba kolēģiem, dienas koncertā arī no skolēniem. Jau 3. gadu jubilāri saņem arī Valmieras pašvaldības Pateicību par ieguldījumu skolas izaugsmē. Tā ir īpaša sajūta būt starp savējiem gan ikdienā, gan svētkos.
22. marta vakarā zālē pulcējās dažādu valstu delegācijas, jo notika valstu sadraudzības festivāls. Vakaru vadīja Viesturskolas arodkomitejas priekšsēdētāja Iveta Upīte un pasākumu atklāja festivāla priekšsēdētājs Semurunča kungs – Atis Jākobsons. Brīvā gaisotnē notika neliela saruna un pēc tam klātesošie viesi varēja fotogrāfijās, dziesmās, dejās un kulinārijas gardumos labāk iepazīt vēl nezināmo par kolēģi – jubilāri. Vakara gaitā atklājās, ka dažas jubilāres vēl tikai sapņo aizbraukt uz svētkos pārstāvēto valsti. Katra valsts pārsteidz un valdzina ar kaut ko neparastu un savdabīgu, tāpat kā skolotājas – jubilāres. Līvija Kraukle šoreiz pārstāvēja Īriju un ieguva nomināciju „Smalkais stils”, Aija Bērziņa ieradās no Bulgārijas un iedvesmoja visus, iegūstot nomināciju „Pozitīvisms un smaids”. Ilvija Aizupiete, mūsu „Balss pavēlniece”, atbrauca no Spānijas, lai nodziedātu dziesmu, Laima Drande labi pārzina Itālijas ēdienus, tāpēc ieguva nomināciju „Garšu pavēlniece”, bet Māra Liepiņa bija ieradusies no dabas zemes Horvātijas, iegūtā nominācija „Spēks un neatkarība”. Darba svētku svinības katru gadu dāvā laimes mirkļus mūsu kolēģiem. Viņu darba gadi ir liesmaini, spēcīgi un balti.
Paldies mūsdienu deju grupas „Minerva ” vadītājai Artai Miķelsonei un dejotājiem par īpaši sagatavoto deju – sveicienu. Tas ļāva izdzīvot mirkli, iepazīstot katrai valstij raksturīgos deju soļus un tērpus. Vienu vakaru bija iespēja iepazīt citu valstu kultūru, bet secinājums, ka „nekur nav tik labi kā mājās”. Lai tikpat ražīga arī nākamā piecgade mājās – Valmieras Viestura vidusskolā!