Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA padome lems par pedagogu un zinātnieku protesta akcijām rudenī

Otrdiena 20/08/2013

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) kļuvis zināms, ka Koalīcijas padomē lemts par Finanšu ministrijas (FM) vērtējumu attiecībā uz ministriju papildu valsts finansējuma pieprasījumiem Jaunajām politikas iniciatīvām. Diemžēl subjektīvajā FM vērtējumā nav ņemtas vērā prasības būtiski palielināt valsts finansējumu izglītībai un zinātnei, tādēļ LIZDA padome lems par iespējamo protesta akciju scenāriju rudenī. LIZDA padomes sēde notiks trešdien, 28.augustā, plkst. 10:00, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2.stāva zālē.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un LIZDA izvirzītajām galvenajām prioritātēm FM vērtējumā ieteikts piešķirt aptuveni 3 – 6% no nepieciešamā finansējuma 2014.gadā, proti, pedagogu motivācijas programmai no vajadzīgajiem papildu 7,9 miljoniem latu plānoti vien 237 834 lati, bet zinātnes bāzes finansējumam no vajadzīgajiem 21,3 miljoniem latu plānoti 1,3 miljoni latu.

„Ir nepiedodami, ja FM piedāvā pedagogiem paredzēt nedaudz lielāku finansējumu nekā, piemēram, militārajai operācijai Mali. Valdība nedrīkst aizmirst par katra bērna un studenta tiesībām uz kvalitatīvu izglītību, kas nav iespējama bez labi motivēta un profesionāla pedagoga,” uzsvēra LIZDA priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš.

Kopumā aizsardzībai FM ieteikusi paredzēt 11,8 miljonus latu, bet izglītībai vien 1,7 miljonus latu. Savukārt citām IZM un LIZDA prioritātēm, piemēram, sporta pedagogiem, augstākajai izglītībai, FM vispār nav ieteikusi piešķirt papildu finansējumu.

Izglītības un zinātnes darbinieki uzskata, ka valsts viņu darbu nenovērtē ar taisnīgu un motivējošu darba samaksu, ko pierāda arī LIZDA pētījums.

LIZDA biedru interešu aizstāvībai ir gatava rīkot dažādas protesta akcijas – mītiņus, demonstrācijas, piketu, streiku. Par konkrētām akcijām un to norises laiku lems LIZDA padome.

Izglītības ministrs: Iespējamie pedagogu un zinātnieku protesti ir saprotami by Arodbiedriba on Mixcloud