Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA sarunās ar valdību neatkāpjas no prasībām par papildu finansējumu

Pirmdiena 02/09/2013

Šobrīd aktīvi notiek amatpersonu sarunas par papildu finansējumu izglītības un zinātnes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai, lai izdotos novērst nozares darbinieku protesta akcijas. Pēc konsultācijām ar Ministru prezidenta biroju Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības valdes  ārkārtas sēde par iespējamajiem protestiem pārcelta no 4.septembra uz 9.septembra plkst. 12:00, jo tajā piedalīsies premjerministra deleģēts pārstāvis, lai informētu par papildu finansējumu nozarei. Par sarunu rezultātu un LIZDA valdes lēmumu mediju pārstāvji tiks informēti uzreiz pēc sēdes preses brīfingā.

4.septembrī par aktualitātēm nozarē un darba samaksu plānots diskutēt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē, kurā piedalīsies arī LIZDA vadība, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Finanšu ministrijas pārstāvji.

Tikmēr arī  Reformu partija un Nacionālā apvienība budžeta veidošanā valdībai pieprasa rast finansējumu pedagogu algu pieaugumam. Premjera birojs informēja, ka par izglītības un zinātnes darbinieku darba samaksas paaugstināšanu plānots runāt koalīcijā un pēc tam jautājumu skatīt valdības sēdē.

„Arodbiedrība vēlas saglabāt sociālo mieru nozarē, bet izglītības un zinātnes darbinieku pacietības mērs ir izsmelts. Mēs neatkāpsimies no savām prasībām un esam ļoti nopietni noskaņoti iziet ielās, ja valdība ar reāliem darbiem neapliecinās vēlmi nodrošināt cienīgu darba samaksu,” uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Kā zināms, arodbiedrība ir izstrādājusi protesta akciju plānu, par kura īstenošanu neveiksmīgu sarunu rezultātā ir pilnvarota lemt LIZDA valde. LIZDA e-aptauja liecina, ka šobrīd 63% aptaujāto izglītības un zinātnes darbinieku rudenī ir gatavi streikot, 16% – doties protesta gājienā, 11% – piedalīties piketā vai demonstrācijā, 5% – sūtīt protesta vēstules, bet 5% – neatbalsta protestus.