Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Sanāksme ar Darba lietu trīspusējās sadarbības apakšpadomes un Sociālās drošības apakšpadomes pārstāvjiem

27 maija, 2021

Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2019.gada 20.jūnija direktīvā (ES) 2019/1158 par darba un privātās dzīves līdzsvaru vecākiem un aprūpētājiem noteiktajam, Eiropas Savienības dalībvalstīm līdz 2022.gada 2.augustam ir jāpārņem Direktīvas prasības nacionālajos normatīvajos aktos. Attiecībā uz Direktīvas prasību  par vecāku atvaļinājuma 2 mēnešu nenododamo daļu un ar to saistītā pabalsta vai atvaļinājuma naudas ieviešanu pārņemšanas termiņš ir 2024.gada 2.augusts, ievērojot tiesiskās paļāvības principu.

Direktīva nosaka minimālās prasības visiem darba ņēmējiem – sievietēm un vīriešiem, kam ir darba līgums vai darba tiesiskās attiecības, un tās mērķis ir panākt vīriešu un sieviešu vienlīdzību attiecībā uz iespējām darba tirgū un vienlīdzīgu attieksmi darbā, sniedzot iespēju atvieglot darba un privātās dzīves saskaņošanu vecākiem un tiem darbiniekiem, kuriem ir jāuzņemas aprūpes pienākumi par piederīgo.

Ņemot vērā minēto,27.maijā plkst. 13:00 kopīgi ar Darba lietu trīspusējās sadarbības apakšpadomes un Sociālās drošības apakšpadomes pārstāvjiem tiks pārrunāti ar Direktīvas pārņemšanu saistītie jautājumi.

Detaļas

Datums:
27 maija, 2021