Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Informatīvie materiāli un solidaritātes zīmes, gatavojoties nozares darbinieku gājienam un streikam

Līdz 15. martam nesagaidot no valdības iepriekš pieņemto normatīvo aktu un streika vienošanos pildīšanu,  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Padome ir lēmusi 24. aprīlī organizēt izglītības un zinātnes nozares darbinieku gājienu, pieprasot no politikas veidotājiem cieņu pret nozari un atbildību, pildot spēkā esošus likumus. Padome arī ir lēmusi ar 24. aprīli atsākt pērnā gada rudenī plānoto streiku. Streika norise un ilgums būs atkarīgi no valdības tālākās rīcības.

Nesagaidot no valdības solīto rīcību, pirmajā etapā streika forma būs izglītības un zinātnes darbinieku darba pārtraukšana uz trim dienām no 2023. gada 24. aprīļa, neveicot darba pienākumus, lai tiktu panākta 2022.gada 12.septembrī pieteiktā streika sarunu vienošanās izpilde, pieņemot grozījumus MK noteikumos Nr.445 un MK noteikumos Nr.376 un iekļaujot likumā “Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam” pedagogu darba samaksas pieauguma grafika laika periodam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu. Par tālāko streika formu LIZDA Valde lems atkarībā no tā brīža aktuālās situācijas.

Izglītības un zinātnes nozares darbinieku streika laikā darbinieki neveic savus darba pienākumus un viņiem ir tiesības neatrasties darba vietā.

Aicinām streikotājus savlaicīgi informēt vecākus un izglītojamos/studējošos par piedalīšanos streikā, kā arī aicināt neierasties izglītības/zinātnes iestādē, jo streikotāji neveiks darba pienākumus!

Saskaņojot ar izglītības iestādes vadītāju, aicinām izglītības iestādē labi redzamā vietā  izvietot šos plakātus.

Tāpat aicinām tos nozares darbiniekus, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar piedalīties streikā vai gājienā, atrodoties savās darba vietās, izmantot solidaritātes zīmes, piespraužot tās pie apģērba.

Streika pirmajā dienā – š.g. 24.aprīlī, Rīgā tiks rīkots vērienīgs protesta gājiens no plkst.11.00 līdz plkst.15.00 maršrutā (Bruņinieku iela – Tērbatas iela – Elizabetes iela – Brīvības iela (gar Ministru kabinetu)– Vaļņu iela (gar Izglītības un zinātnes ministriju) – Torņu iela – Jēkaba iela (gar Saeimu) – Doma laukums). Gājienā noslēgumā – Doma laukumā plānota sapulce ar uzrunām.

Ja mēs nerīkosimies, tad:

-šobrīd saņemtais algas pielikums būs pēdējais algas pielikums. 2023. gada septembrī, 2024. gadā un 2025. gadā atalgojums netiks paaugstināts, jo nav apstiprināts grafiks un tam nav paredzēts finansējums valsts budžetā.
– slodžu balansēšana tiks uzsākta tikai trīs pedagogu grupām (pirmsskolas izglītības, vispārējās izglītības, profesionālās ievirzes pedagogiem). Bet 2022. gada streika vienošanās bija uzsākt slodzes sabalansēšanu visām pedagogu grupām no 2023. gada.