Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Kopā – darbā un atpūtā; Valmieras novada Arodorganizācija dodas izzinat kaimiņu novadus

LIZDA VALMIERAS NOVADA ARODORGANIZĀCIJAS pirmorganizāciju priekšsēdētāji, valdes pārstāvji un pirmorganizāciju aktīvisti jau padsmito gadu, augusta vidū dodas kopējā ekskursijā. Šoreiz izvēlētais maršruts veda, tepat, kaimiņu novados.

Ekskursijas dalībniekus pārsteidz jau pats pirmais apskates objekts Priekuļos – Latvijas laukaugu selekcijas muzejs, kurā apskatāmi dažādi, ar laukaugu selekciju saistīti darba instrumenti, kā arī ir iespēja uzzināt kādu šķirņu laukaugi ir izveidoti Priekuļu selekcijas stacijā.

Pārsteidzoši, ka tāda neliela pagasta centrā ir tik daudz ko redzēt un izzināt – Priekuļu Saules parks, Meža izziņas taka, Veselības taka, Rododendru dārzs, Vaives dzirnavas – šīs ir vietas, ko izdevās apskatīt ekskursijas dalībniekiem.

Tālāk ceļš veda uz Raunu – gleznainu Vidzemes pilsētu ar aizraujošiem dabas objektiem – Raunas Staburags, Velnala, Tanīsa pilskalns. Katram, kurš vēlējās, bija iespēja uzkāpt skatu tornī, kas atrodas Raunas pilsdrupās, apmeklēt Raunas Evaņģēliski luterisko baznīcu. Negaidīts pārsteigums bija Raunas Romas katoļu baznīca, kura vizuāli nemaz neatgādina baznīcu, un vēl pārsteigtāki kļuva ekskursanti, kad uzzina, ka baznīca atrodas ēkas otrajā stāvā.

Raunas ceplis – aizrauti ar cepļa saimnieka Edmunda stāstījumu, ekskursanti ar interesi izzina cepļa vēsturi, māla ieguves procesu, keramikas trauku un dizaina priekšmetu izgatavošanas procesu, taču vislielāko interesi izbauda pastaigu pa Edmunda kundzes Agitas veidoto daiļdārzu.

Pirmās diena noslēdzas ar došanos uz naktsmājām – Springšļu dzirnavām, pa kurām, nākošajā rītā, ir iespēja doties ekskursijā kopā ar dzirnavu saimnieci.

Visemocionālākā izvēršas ekskursijas daļa, kurā viesojamies rakstnieces, žurnālistes, kultūrvēsturnieces Melānijas Vanagas muzejā – gides stāstījums par Melānijas Vanagas dzīvi ir tik izjusts, patiess un aizraujošs, ka, gandrīz katrs, no ekskursijas dalībniekiem nobirdina pa kādai aizkustinājuma asarai.

Ekskursija noslēdzas ar Līgatnes papīrfabrikas apmeklējumu – kurā bija iespēja uzzināt papīra gatavošanas ciklu, apskatīt iekārtas un papīrfabrikas darbinieku kabinetus, kā arī doties pastaigā pa Līgatni, kopā ar gidi Dainu. Pastaigas laikā tika apmeklēts tipisks papīrfabrikas strādnieka dzīvoklis, Līgatnes vēsturiskais centrs, Līgatnes upi un kanālu, Lustūža un Ānfabrikas iežus, unikālos alu pagrabus.

Kopējo ekskursiju noslēdzām pie Zvārtas ieža Amatas upes krastā, pārrunājot ekskursijas gaitā pieredzēto, piedzīvoto un pārdzīvoto.

LIZDA Valmieras novada arodorganizācijas PII ’’Vālodzīte’’ pirmorganizācijas priekšsēdētāja Elīna Baldiņa.