Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

23. decembris un 30. decembris – pirmssvētku dienas arī pedagogiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzsver, ka Darba likuma 135. pants NEPAREDZ  pedagogus kā izņēmuma profesiju, uz kuriem neattiektos saīsinātais darba laiks pirmssvētku dienā.

Tāpēc ikvienas izglītības iestādes vadītājam ir pienākums nodrošināt Darba likumā noteiktās tiesības uz darba laika saīsināšanu pirmssvētku dienā ne mazāk kā par vienu stundu. 

Izglītības iestādes vadītājam, organizējot izglītības procesu pirmssvētku dienā, ir jārēķinās arī ar skolēnu interesēm un mācību, un audzināšanas procesa īstenošanu izglītības iestādē. Skolās mācību stundām būtu jānotiek, bet iespējams organizēt pārējos pienākumus tā, lai darbu varētu beigt vismaz stundu ātrāk. Pirmssvētku darba dienas saīsināšana attiecas arī uz pirmsskolas izglītības iestādēm. Tā kā pirmsskolas izglītības iestādēs noteikts vienots darba laiks no 7.00 līdz 19.00, pirmssvētku dienās tas saīsināms vismaz par vienu stundu, par ko iepriekš jāinformē arī bērnu vecāki. 

LIZDA aicina izglītības iestāžu vadītājus būt atbildīgiem organizējot darbu un neaizmirst par visu izglītības procesā iesaistīto interesēm.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība Jums vēl priecīgus un gaišus svētkus! 

Ja Jūsu izglītības iestādē ir radušies jautājumi – rakstiet  arodbiedrībai: lizda@lizda.lv 

Pirmssvētku dienas arī pedagogiem pdf