Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Solidarizējoties ar mediķiem, LIZDA pievienojas prasībai nodrošināt veselības aprūpē strādājošajiem piemaksas 100% apmērā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Saeimas deputātiem un augstākajām amatpersonām, aicinot lēmējvaru un izpildvaru valsts ārkārtējās situācijas laikā novērtēt un sniegt nepieciešamo atbalstu valsts veselības aprūpē strādājošiem, nodrošinot piemaksas 100% apmērā, kas atbilst strādājošo veiktajam darbam un atbildībai.

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) 2020. gada 27. novembra vēstuli par veselības aprūpes finansējuma palielināšanu, LIZDA valsts ārkārtas situācijā solidarizējas ar ārstniecības personām un pauž atbalstu LĀB, ka nepieciešams pārskatīt jautājumu par piemaksu apmēru ārstniecības personām saistībā ar palielinātu darba slodzi Covid-19 pacientu ārstēšanā.

LIZDA izprot situāciju un piekrīt LĀB, ka šobrīd valsts ārkārtējās situācijas laikā, būtiski sniegt atbalstu veselības aprūpē strādājošajiem  par godprātīgu, atbildīgu un profesionālu darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu. Nepietiekoši novērtēti veselības aprūpē strādājošie var radīt izdegšanu un riskus veselības aprūpes sistēmas funkcionēšanai kopumā.

LIZDA aicina lēmējvaru un izpildvaru valsts ārkārtējās situācijas laikā novērtēt un sniegt nepieciešamo atbalstu valsts veselības aprūpē strādājošiem, nodrošinot piemaksas 100% apmērā, kas atbilst strādājošo  veiktajam darbam un atbildībai.

LIZDA vēstule par atbalstu veselības aprūpē strādājošajiem valsts ārkārtas situācijā šeit!