Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Aizstāvot augstskolu pedagogu tiesības uz algu pielikumu, LIZDA aicina Saeimas deputātus un tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums  aicināt Saeimas deputātus un tiesībsargu Juri Jansonu vērsties Satversmes tiesā par Satversmes 91.pantā noteikto pamattiesību pārkāpumu, respektīvi, nevienlīdzīgu attieksmi attiecībā pret augstākās izglītības pedagogiem, salīdzinot ar vispārējās, profesionālās un pirmsskolas izglītības pedagogiem.

LIZDA ieskatā valsts pamatlikuma 91. panta pārkāpums saskatāms valdības 16. jūnijā lēmumā, ar kuru diskriminēta  viena pedagogu grupa. Atgādinām, ka Ministru kabineta 16. jūnija sēdē  apstiprināti grozījumi  Ministru kabineta noteikumos, kas paredz pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanu no 750 līdz 790 eiro sākot ar 2020.gada 1. septembri. Tomēr valdības lēmums neattiecas uz pedagogiem augstskolās.

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja

“Pateicamies par piešķirto naudu pedagogiem, bet nosodām diskrimināciju pret augstskolu pedagogiem. LIZDA vienlīdzīgi aizstāvēs ikvienu savu biedru. Nav pieļaujams, ka nepiešķir naudu pedagogiem, turklāt to naudu, kura ir Izglītības un zinātnes ministrijas rīcībā. Likums, MK rīkojums ir jāpilda.”

Arodbiedrība arī  nedēļas laikā apzinās savu biedru augstskolās viedokli par to, kādām protesta akcijām viņi  būtu gatavi, ja valdība augstskolu mācībspēkiem zemāko darba algas likmi nepaaugstina.

 

 

Attēlā: Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja un Irina Avdejeva, LIZDA priekšsēdētājas vietniece vada LIZDA Padomes ārkārtas sēdi.