Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Ārkārtējās situācijas laikā ar sportu atļauts nodarboties tikai individuāli

IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRIJAS SAGATAVOTA INFORMĀCIJA

 

Kamēr ir spēkā esošais ārkārtējās situācijas regulējums, ar sportu drīkst nodarboties tikai individuāli. Iekštelpu sporta norises vietām joprojām jābūt slēgtām, tāpat joprojām nav atļauti organizēti pasākumi (treniņi, sacensības). 

Izglītības un zinātnes ministrija atgādina, ka individuālas sporta nodarbības ārpus telpām ārkārtējās situācijas laikā ir atļautas, un tās nav bijušas liegtas, ievērojot nosacījumu par fizisku distancēšanos un principu – divi cilvēki, divi metri. Tas nozīmē, ja ārtelpu sporta norišu vietas (stadioni, sporta laukumi) ir vaļā, tās individuāli drīkst apmeklēt no plkst. 8.00 līdz 22.00, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Šobrīd ārkārtējās situācijas laikā ir atļautas tikai individuālas aktivitātes, bet, mainoties Covid-19 izplatības situācijai, par dažādu ierobežojumu mazināšanu, proti, sporta treniņiem grupā, ievērojot epidemiologu ieteikumus, valdība plāno lemt tuvākajā laikā.

 

Savukārt profesionālie sportisti, kuriem ir darba līgumi un kuri trenējas darba pienākumu izpildes ietvaros, kā arī ir komandu sporta spēļu dalībnieki, ārtelpu sporta norises vietās ir tiesīgi trenēties kopā ar visu komandu, ievērojot savstarpējo divu metru distanci un citus drošības noteikumus. Lai kontrolējošās iestādes varētu pārliecināties par personas atbilstību profesionālā sportista statusam, treniņu norises vietā ir jābūt profesionāla sportista darba līguma kopijai, kā arī jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam.

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar ārtelpu sporta norišu vietu vadību un īpašniekiem, kā arī sporta federācijām turpina skaidrot šos nosacījumus un aicina gatavoties tam, ka pakāpeniski valstī ierobežojumi var tikt mīkstināti.

Jāatgādina, ka Ministru kabinets tuvākajā laikā varētu lemt par organizētu sporta treniņu atļaušanu individuālajos un komandu sporta veidos, pulcējoties ārtelpu sporta norišu vietās (stadionos, sporta laukumos, motosporta trasēs, āra peldbaseinos, citās ārtelpu sporta bāzēs un atklātās ūdenstilpnēs). Tādā gadījumā būs jāievēro dažādi papildu drošības nosacījumi, tomēr pagaidām šāds lēmums vēl nav pieņemts.