Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Arodbiedrība LAKRS solidarizējas ar pedagogiem. “Tā ir valsts politiķu un valdības atbildība un streiks tam visam ir loģisks gala rezultāts!”

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu  un Transporta darbinieku arodbiedrība LAKRS ( LAKRS) regulāri sekojusi līdz informācijai par pedagogu situāciju darba tirgū – nodarbinātību, darba samaksas aktualitātēm un problēmām saistītām, mūsuprāt, ar nespēju no valsts puses sociālā dialoga ietvaros atrisināt tās un  noteikt darba samaksas sistēmu, kas kalpotu pedagogu cienīga darba novērtējumam, veselīgai konkurencei darba tirgū kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšanai un protams pedagogu darba un privātās dzīves līdzsvara veicināšanai.

Nepamanīts nepalika Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces publisks izteiciens un proti, ar vienu valdības lēmumu nevar atrisināt 20 gadus augušas problēmas.

Bet tad jājautā, kāds ir valdības veikuma rezultāts šajos 20 gados un iepriekšējos četros gados šīs valdības darbības gados kopš 13.Saeimas ievēlēšanas?

Vai tad LIZDA par to būtu jāatbild un jātaisnojas par streika pieteikumu? Vai tad LIZDA būs arī jāatbild un jātaisnojas par to, ka streika dēļ, kā ministres kundze vairākkārt izteikusies, cietīs skolēni? Nē, tā ir valsts politiķu un valdības atbildība, un streiks tam visam ir loģisks gala rezultāts!

Darbinieku tiesības streikot ir noteiktas Latvijas Republikas Satversmes 108.pantā. Tās ir arī pedagogu tiesības. Strādājošiem ir tiesības uz koplīgumu, kā arī tiesības streikot.

Valsts aizsargā arodbiedrību brīvību. Tai pat laikā droši arī pedagogiem Streika pieteikšana nav bijis pašmērķis, bet gan galējs līdzeklis savu  likumīgo interešu un prasību ievērošanā. Vēl ir laiks, lai runātu un panāktu vienošanos . Lai izdodas!

Arodbiedrība LAKRS pilnībā atbalsta LIZDA prasības, rīcību un solidarizējas ar to!