Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Arodbiedrība turpina iestāties par brīvprātības principiem un aicina pārtraukt viedokļu “karu”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība ir gatava apstiprināšanai Saeimā virzīt likuma grozījumiem, kas vakcināciju pret Covd-19 izglītības nozarē strādājošajiem, kuri vēlēsies turpināt darbu, varētu uzlikt par obligātu. LIZDA atgādina, ka arodbiedrībā ir vienlīdz daudz gan vakcināciju aizstāvošu biedru, gan to, kuri vakcināciju pagaidām neizskata vai iepauzē ar to. Tāpat LIZDA uzskata, ka ir pēdējais brīdis pārtraukt sabiedrības šķelšanu un biedēšanu, bet tā vietā ar pārdomātiem informēšanas un motivēšanas instrumentiem ir jāveicina saliedētība un vienotība.

Valdības izveidotā operatīvā vadības grupa pēc divu dienu darba un konsultācijām ar nozares organizācijām tomēr sliecas izskatīšanai Saeimā virzīt likumprojektu, kas izglītības nozarē strādājošajiem uzliks par obligātu pienākumu vakcinēties pret Covid-19. Neraugoties uz iebildumiem gan no pedagogu arodbiedrības, gan no arodbiedrību savienības puses, politiķi pagaidām nav ņēmuši vērā ierosmi atļaut strādāt ne tikai pārslimojušajiem vai vakcinētajiem, bet arī testētajam personālam.

Tikmēr LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga norāda: “LIZDA ir par brīvprātīgu vakcinēšanos un uzskata, ka jādod iespēja strādāt gan par, gan pret vakcinēšanos esošajiem, gan tiem, kuri pagaidām vēl nav izlēmuši. LIZDA aicina pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem un veidot cieņpilnu komunikāciju un veicināt sabiedrības izpratni, ka klātienes mācības nav tikai pedagogu atbildība, bet visas sabiedrības kopīgs uzdevums. LIZDA iestājas par sabiedrības saliedēšanu, savstarpējo atbalstu, individualizētas informācijas sniegšanu, kā arī cieņu pret dažādām izvēlēm. Visiem ir jānomierinās un dažādu viedokļu paudējiem jāapsēžas pie viena galda, jāmeklē kompromisi, lai katra puse justos sadzirdēta. Mums jādzīvo kopā, jāstrādā kopā un jāizglīto jaunā paaudze kopā fiziski un emocionāli veselīgā vidē. Mums jāpārtrauc Latvijas iedzīvotāju “karš” Covid-19 dēļ.”

To, ka viedokļu sadursmes ir saasinātas un to, ka jautājums par obligāto vakcināciju ir katra izglītības sfērā strādājošā degpunktā, apliecina arī sakāpinātā interese par LIZDA pirmdien izglītības iestāžu tīklā izplatīto aptaujas anktu, kurā pedagogi tiek lūgti atbildēt uz jautājumiem par vēlmi vakcinēties, kā arī gatavību iesniegt atlūgumus, ja vakcinācija nozarē tiktu noteikta par obligātu. Nepilnu divu dienu laikā aptaujas anketu jau ir aizpildījuši 3743 respondenti un sagaidāms, ka turpmākajās divās dienās, kas atvēlētas aptaujas veikšanai, dalībnieku skaits pārsniegs vismaz 5-6  tūkstošus.