Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Atkārtoti pieprasa izmaksāt vienreizējās piemaksas augstākās izglītības iestāžu pedagogiem COVID-19 pandēmijas radīto zaudējumu kompensēšanai

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība vērsusies pie Izglītības un zinātnes, kā arī Finanšu ministrijām, atkārtoti pieprasot izmaksāt vienreizējās piemaksas augstākās izglītības iestāžu (AII) pedagogiem COVID-19 pandēmijas radīto zaudējumu kompensēšanai, tādejādi neveicinot atšķirīgas attieksmes piemērošanu dažādām pedagogu grupām.

Apzinot nozarē strādājošos, neizpratni rada Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas 15. aprīļa paziņojums par to, ka Finanšu ministrijas operatīvie dati parāda, ka COVID-19 laikā augstskolām  ir izveidojies finanšu līdzekļu uzkrājums 30% apmērā. Lūdzam sniegt skaidrojumu, kādā veidā un kādos avotos ir iespējams konstatēt, ka augstskolām un koledžām pandēmijas laikā ir izveidojies uzkrājums. Vai minētais 30% uzkrājums attiecināms uz visām AII kopumā, vai arī ir sniegti dati par katru augstskolu un koledžu?

LIZDA vērš uzmanību uz to, ka dažādām sabiedrības grupām tiek maksāti pabalsti COVID-19 pandēmijas radīto zaudējumu kompensēšanai, un AII pedagogi ir vienīgie, kuri nav saņēmuši nekādas piemaksas COVID-19 pandēmijas laikā. LIZDA pieprasa neveidot atšķirīgu attieksmi pret AII pedagogiem, un atbalstīt vienreizējo piemaksu izmaksu nekavējoties, negaidot augstskolu un koledžu gada pārskatu iesniegšanu.

Atgādinām, ka AII pedagogi ievēroja Ministru kabineta aicinājumu strādāt attālināti, lai mazinātu COVID-19 izplatību. Līdz ar to, līdzīgi kā citām pedagogu grupām, radās papildus mājsaimniecības izdevumi, attālinātā mācību procesa nodrošināšanai bija nepieciešams izmantot personīgos līdzekļus, lai iepirktu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkus.