Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Atlicis pavisam maz, lai LIZDA iniciatīva par pirmsskolas pedagogu algām nonāktu Saeimā

9 062 – tik daudz parakstu platformā Manabalss.lv  ceturtdienas, 23. janvāra rītā bija par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības iniciatīvu “Novērst diskrimināciju pirmsskolas pedagogu nodarbinātībā”. Parakstu skaits turpina pieaugt. Savācot vismaz 10 000 parakstus, iniciatīva nonāks Saeimā un deputātiem būs jau pienākums spriest par pirmsskolas pedagogu atalgojumu.

Paldies visiem, kuri jau parakstījušies. LIZDA aicina visus, kuriem svarīgi bērnu pirmie soļi izglītībā, parakstīties par šo iniciatīvu. Arī OECD eksperti ir atzinuši, ka pirmsskolas izglītības posmā ir jābūt vislabākajiem pedagogiem, jo pirmsskolas vecumā tiek ielikti pamati panākumiem vēlākos dzīves posmos.

Iniciatīvas “Novērst diskriminācija pirmsskolas pedagogu nodarbinātībā” būtība ir panākt, lai pirmsskolas pedagogiem atalgojumu maksātu no valsts budžeta, nevis no pašvaldību budžeta, kā tas ir šobrīd. Šobrīd pirmsskolas pedagogiem darba algu izmaksā pašvaldības un tas pedagogus pirmsskolā nostāda nevienlīdzīgā situācijā, salīdzinot ar pedagogiem skolās, kur algu maksā valsts. Proti, pirmsskolas pedagogu maciņa biezums ir atkarīgs no pašvaldības izpratnes un finansiālās rocības. 

Parakstīties pirmsskolas pedagogu atbalstam var šeit:

//bit.ly/2uo06ul