Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Attālinātu mācību laikā jāatbalsta visi pedagogi, pretnostatīt un diskriminēt nedrīkst

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina valdību piešķirt finansiālu atbalstu profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogiem, augstskolu mācībspēkiem, kā arī pirmsskolu un sākumskolu izglītības iestāžu pedagogiem par attālinātā mācību procesa nodrošināšanu. 

Pēc neatlaidīgiem LIZDA aicinājumiem kompensēt pedagogiem ar attālināto darbu saistītos izdevumus, 2020. gada 17. novembrī valdība ļāva Izglītības un zinātnes ministrijai veikt 1,1 miljona eiro pārdali no ministrijas budžeta, lai līdz gada beigām pedagogi, kuri īsteno attālināto mācību procesu, saņemtu piemaksu par papildus veikto darbu. Arodbiedrība augstu vērtē Ministru kabineta pretimnākšanu, vienlaikus gan strikti norādot, ka piemaksu par attālināto darbu pelnījuši arī pirmsskolas, sākumskolas, profesionālās ievirzes un augstskolu mācībspēki.

 

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

“LIZDA pateicas par piešķirto finansējumu, bet…nedrīkst pedagogus pretnostatīt, jo daļai tika piešķirts finansējums, taču daļai pedagogu netika. Mums ir svarīgi maksimāli nodrošināt izglītības procesa nepārtrauktību Covid-19 izplatības laikā, tāpēc noteikti jāatbalsta pedagogi un nav pieļaujams likt ieguldīt privātos līdzekļus darba pienākumu veikšanā. Pilnīgi visi pedagogi, kuri pašaizliedzīgi ir strādājuši attālināti, ir pelnījuši šīs izdevumu kompensācijas, ko reglamentē arī Darba aizsardzības likums, Darba likums. Turklāt šīs kompensācijas ir par darbu rudens mēnešos, par pavasara mēnešiem nekas netiek kompensēts un nav arī skaidrības, kā no janvāra tiks kompensēti attālinātā darba izdevumi, jo tad jau būs jāievēro papildus vēl Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma normas, kas nosaka 30 eiro kompensāciju.

 

Arodbiedrība aicina sociālā dialoga ietvaros respektēt LIZDA ierosinājumu un steidzamības kārtībā pieņemt lēmumu, lai finansiāli atbalstītu pirmsskolas, sākumskolas, profesionālo izglītības iestāžu un augstskolu mācībspēkus ar  vienreizēju pabalstu bruto 88 eiro; neto ~50 eiro (šāda summa par attālināto darbu piešķirta daļai pedagogu vispārējā izglītībā), lai novērtētu pedagogu ieguldījumu un kompensētu darba slodzes palielināšanos.

LIZDA vēstule ar aicinājumu piešķirt piemaksu par attālināto darbu pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem šeit!

LIZDA vēstule ar aicinājumu piešķirt piemaksu par attālinātu darbu profesionālās ievirzes skolu pedagogiem šeit!

LIZDA vēstule ar aicinājumu piešķirt piemaksu par attālināto darbu augstskolu mācībspēkiem šeit!