Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Eiropas Izglītības arodbiedrību komiteja: sveicam LIZDA ar tās apņēmību cīnīties par pārmaiņām un uzlabojumiem izglītībā

Par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības panākumiem ir gandarīti arī mūsu starptautiskie sadarbības partneri Eiropas Izglītības arodbiedrību komiteja (European Trade Union Committee for Education) Arodbiedrību federācija un Eiropas izglītības sociālais partneris Eiropā (The trade union federation and European social partner for education in Europe). ETUCE savā interneta vietnē norāda, ka pēc vairāku nedēļu neveiksmīgiem mēģinājumiem panākt, lai darba nosacījumi atspoguļotu skolotāju lielo slodzi, Latvijas valdība un Izglītības un zinātnes ministrija, arodbiedrības spiediena rezultātā, beidzot ir nonākusi pie kompromisa ar LIZDA.

 

 

ETUCE atgādina, ka pēc tam, kad izlīguma komisija savu darbu pabeidza nesekmīgi un bez rezultātiem, LIZDA Padome pieņēma izlēmīgu lēmumu par beztermiņa streika uzsākšanu, lai pretotos jaunākajam valdības piedāvājumam, ko arodbiedrība uztvēra kā mēģinājumu sašķelt izglītības darbiniekus. risinot ierobežotu skaitu jautājumu.

Faktiski LIZDA bija aicinājusi skolotāju algām pilnībā atspoguļot visu viņu darba laiku. Turklāt viņi bija aicinājuši izpildīt Izglītības likumu, kas nosaka, ka pedagoga mēnešalga nedrīkst būt zemāka par Ministru kabineta noteikto mēnešalgu attiecīgajā laika periodā. LIZDA arī bija norādījusi, ka politiķu pienākums ir savlaicīga likumu, Ministru kabineta lēmumu, politikas plānošanas dokumentu izpilde.

Kā tika teikts ETUCE 30. augustā publicētajā vēstulē, Eiropas Izglītības arodbiedrību komiteja (ETUCE) ir paudusi nepārprotamu solidaritāti ar savu dalīborganizāciju LIZDA un izrādījusi stingru atbalstu streikam. Paziņojums par kompromisu, kurā ņemtas vērā ikviena izglītības darbinieka vajadzības, palīdz ne tikai veicināt tiesību uz kvalitatīvu izglītību īstenošanu, bet arī ir būtisks solis ceļā uz labāku skolotāja profesijas atzīšanu.

 

Ar vairāk nekā 60 miljoniem eiro, kas piešķirti šo mērķu īstenošanai, ETUCE vēlas apsveikt LIZDA ar tās apņēmību cīnīties par pārmaiņām un uzlabojumiem izglītībā un vēlreiz apliecināt savu atbalstu visiem, kas veicina skolotāja profesijas pārvērtēšanu.