Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

FOTOREPORTĀŽA: Aizvadīts vērienīgs izglītības nozares darbinieku pikets pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas; cīņa nav galā, jo politiķi izvēlās turpināt “boksa kauju”

Šodien pie Saeimas ēkas pulcējās vairāk kā divi tūkstoši piketētāju, izglītības nozares darbinieku, kuri pārstāvēja visu Latviju no Liepājas līdz Daugavpilij, no Dagdas līdz Rucavai, no Alūksnes līdz Bauskai, no Rīgas līdz Krāslavai. Piketētāji bija bruņojušies ar zvaniņiem un modinātājiem, atgādinot deputātiem, ka ir laiks mosties, ir laiks cieņai pret izglītības nozari, ir laiks pārdomātiem lēmumiem.

 

Skandējot saukli “ir laiks”, piketētāji pieprasīja cieņpilnu attieksmi pret pedagogiem, sabalansētu darba slodzi un tūlītēju risinājumu samilzušajai vakanču problēmai. Tērpušies zilajās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības krāsās, piketētāji vērsās pie nozares ministres, Saeimas un valdības vadītājiem, cerībā, ka viņu prasības beidzot tiks uzklausītas un izpildītas. Tiesa, arī pēc LIZDA vadītājas Ingas Vanagas sarunām ar lēmumu pieņēmējiem tūlītēji kompromisi netika solīti, tādēļ, pēc tikšanās ar politiķiem, I. Vanaga pie piketētājiem iznāca ar boksa cimdiem rokās, tādējādi apliecinot, ka cīņa nebūt vēl nav galā un ka lēmumu pieņēmēji sociālo dialogu joprojām uztver kā boska maču nevis deju starp līdzvērtīgiem partneriem.

Paldies visiem piketa dalībniekiem, paldies visiem, kuri, solidarizējoties ar piketētājiem, šodien pie sava apģērba bija piesprauduši vienotības zīmes. Paldies visiem, kuri apņēmīgi gatavojās piketam, veidojot plakātus, vakanču aleju, bruņojās ar zvaniņiem, kas simbolizēja to, ka “ir pienācis laiks” pārmaiņām.