Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

FOTOREPORTĀŽA: Pedagogi sāk streiku ar vērienīgu gājienu; Doma laukumā ierodas ministri un premjers, vienojoties ar arodbiedrību par šodienas tikšanos un sarunām

Šodien plkst. 16.00 ir sākusies Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) arodbiedrības un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa tikšanās, kurā valdības vadītājs solījis meklēt reālus kompromisus par pedagogu un zinātnes nozare darbinieku streika prasību izpildi.
Paralēli protesta gājienam, kurā piedalījās vairāk nekā 8000 izglītības, zinātnes un medicīnas nozares pārstāvji, gājiena noslēgumā notika sapulce Doma laukumā. Klātesošos no skatuves uzrunāja LIZDA vadība, mūsu kolēģi no Lietuvas un Igaunijas, arī vairāku sabiedrisko organizāciju līderi, zinātnieku pārstāvji. augstskolu vadība, rektoru pārstāvji, tāpat arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadība. Tā kā gājienā pedagogiem bija pievienojušies arī mediķi, klātesošos sveica arī ārstu biedrības vadība, neatliekamās palīdzības dienesta pārstāvji, jauno mediķu organizācija, ģimenes ārstu līderi. Sapulcē bija ieradies arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, izglītības ministre, finanšu ministrs, kā arī veselības ministre un Saeimas komisiju vadītāji.
Sapulces laikā tika uzsākta zibakcija, kuras laikā ikviens klātesošais tika aicināts nodot savu balsi “par” iniciatīvu mainīt Ministru kabineta iekārtas likumu un paredzēt valdības atkāpšanos, ja netiek izpildītas streika vienošanās. Dažu stundu laikā ieceri jau bija parakstījuši teju 3000 cilvēki. Pievienojies arī tu!