Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Ja valdība nepildīs likumus, LIZDA lems par protestu rīkošanu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 9. oktobrī lems par protesta akciju rīkošanu. Arodbiedrības neizpratni un sašutumu raisījis Ministru kabinetā izskatītais Informatīvais ziņojums “Par prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020. gadam un ietvaram 2020.–2022 .gadam”, kurā nav paredzēta pedagogu  zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšana no 2020. gada septembra, kā arī bāzes finansējuma palielināšana zinātnei un augstākajai izglītībai.

 

LIZDA Valdes sēdē pieņemts lēmums 9. oktobrī sasaukt LIZDA Padomes ārkārtas sēdi, kurā paredzēts lemt par protesta akciju rīkošanu.  Līdz LIZDA Padomes ārkārtas sēdei notiks konsultācijas par iespējamo protesta akciju ilgumu un formu.

 “Vienreiz jāpārtrauc Latvijā spēkā esošu likumu, Ministru Kabineta lēmumu nepildīšana. Katru reizi mums jāizmanto galējās metodes, lai politiķus pārliecinātu par normatīvo aktu un solījumu pildīšanu. Nav pieļaujams, ka nauda tiek dota jaunām iniciatīvām, piemēram, 5 miljoni eiro partiju finansēšanai, nepildot līdzšinējās saistības pret pedagogiem, mācībspēkiem un zinātniekiem,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. 

LIZDA atgādina, ka pedagogu darba algas paaugstināšanas grafiks paredz, ka no 2020. gada 1. septembra pedagogu zemākajai mēneša darba algas likmei  ir jāpieaug no 750 līdz 790 eiro. 

Savukārt  – Ministru kabinetam, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā jāparedz ikgadēju finansējuma pieaugumu ne mazāku par 0,25 procentiem no IKP augstākajai izglītībai un ne mazāku par 0,15 procentiem no iekšzemes kopprodukta zinātniskajai darbībai.