Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Kā dalībai streikā pieteikties izglītības iestādēm, kurās nav nodibināta arodbiedrība?

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina ikvienu izglītības un zinātnes nozares darbinieku,  gan LIZDA biedru, gan pārējos nozarē strādājošos (pedagogus, tehniskos darbiniekus, izglītības iestāžu vadītājus) –  PIEVIENOTIES BEZTERMIŅA STREIKAM,  kas tiks uzsākts no 19. septembra, lai kopā paustu neapmierinātību par esošo situāciju nozarē un  KOPĀ panāktu streika prasību izpildi!

 

Lai izglītības iestāde, kurā nav nodibināta arodbiedrība, varētu piedalīties streikā:

 

  1. darbiniekiem līdz š.g. 7.septembrim jāiesniedz iesniegums kopā ar streikotāju sarakstu izglītības iestādes vadītājam;
  2. darbiniekiem līdz š.g. 7.septembrim jāiesniedz iesniegums kopā ar streikotāju saraksta kopiju LIZDA dalīborganizācijas priekšsēdētājam https://www.lizda.lv/kontakti/daliborganizacijas/ ,
    lai LIZDA pārstāvji varētu apkopot visu streikotāju kopējo skaitu Latvijā, kas nepieciešams iesniedzot streika pieteikumu.

 

 

Aicinām, saskaņojot ar izglītības iestādes administrāciju, izglītības iestādē  izvietot plakātu ar aicinājumu darbiniekiem piedalīties streikā.

Katrs darbinieks, dienu pirms darba pienākumu veikšanas atsākšanas, individuāli  informē izglītības iestādes vadītāju.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar LIZDA biroju (lizda@lizda.lv, 26109595).

 

Atgādinām, ka LIZDA,  jau ilgstoši nespējot panākt vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izstrādes un darba slodzes sabalansēšanas jautājumiem, ar streiku vēlas pievērst atbildīgo valsts amatpersonu un sabiedrības uzmanību kritiskajai  situācijai nozarē,  pieprasot:

  1. Ministru kabinetā apstiprināt pedagogu algas paaugstināšanas grafiku 2023.‑2027.gadam, saskaņā ar Izglītības likumu un Izglītības attīstības pamatnostādnēm (prasību izklāsts)
  2. darba slodzes sabalansēšanu visiem pedagogiem no 2023. gada (prasību izklāsts par darba slodzēm)