Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Līdz augusta vidum taps sociālā izlīguma projekts

Pēc vakardienas tikšanās ar ministri Andu Čakšu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir vienojusies ar Izglītības un zinātnes ministriju līdz augusta vidum sagatavot sociālā izlīguma projektu, lai nodrošinātu sociālo mieru, nodarbinātības stabilitāti un izglītības kvalitāti nozarē.

 

Pēc tikšanās ir panākta kopīga izpratne, ka 2023./2024. mācību gadam visas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pieprasītās streika vienošanās ir izpildītas, bet līdz augusta vidum jāsagatavo vienošanās par turpmāko darbu.

Izlīgums sevī tostarp iekļaus tādus jautājumu kā turpmākais darbs pie streika vienošanos izpildes, kā arī laika ietvaru, kādā valdībai būs jāpieņem grozījumi par slodzes balansēšanu no 2024.gada 1.septembra.

Tāpat dokumentā tiks skarti tādi nozarei būtiski jautājumi kā Satversmes tiesas lēmuma izpildes termiņi; profesionālās izglītības izmaksas; nepieciešamie grozījumi likumdošanā par vardarbības mazināšanu skolās; savlaicīgs finansējums zinātnei; mācību līdzekļu nodrošināšana; jauno pedagogu atbalsta programma; vakanču mazināšanas plāns; apdrošināšanas polises pedagogiem u.c nozarei būtiskas problēmas.

“LIZDA ir atnākusi ar izcilu priekšlikumu par to, kā veidot mierizlīgumu nozarē,” izteicās Čakša. Ministre esot pārliecināta, ka vienošanās “par skaidriem punktiem” palīdzēs “noņemt emocionālo spriedzi” nozarē.