Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Lietuvā pēc arodbiedrību brīdinājuma streika valdība pilda vienošanos

Pagājušās nedēļas nogalē Lietuvā notika pedagogu un izglītības darbinieku divu stundu brīdinājuma streiks. Streiks attaisnoja cerības. Lietuvas valdība nolēmusi piešķirt vēl 117 miljonus eiro pedagogu atalgojuma paaugstināšanai, kā to paredz 2017. gadā starp Lietuvas Izglītības ministriju un arodbiedrību parakstītā vienošanās. Tas nozīmē, ka skolotāji, mācībspēki no 2020. gada rudens saņems 10% algas paaugstinājumu.

Īpašs ieguvums būs pirmsskolas izglītības skolotājiem: viņu algas no šī gada septembra ir palielinātas par 10%, no janvāra tās pieaugs vēl par aptuveni 7%, un kopumā pirmsskolas izglītības skolotāju algas līdz 2020. gada septembrim tiks palielinātas par vairāk nekā 30%. No 2020. gada 1. septembra pirmsskolas izglītības skolotāju algas beidzot būs vienādas ar pārējās izglītības pakāpēs strādājošajiem skolotājiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau streika dienā pauda atbalstu kolēģiem Lietuvā. Tas arī redzams fotogrāfijā.  LIZDA atzinīgi novērtē, ka Lietuvas valdība ir izpildījusi savu rakstiski apliecināto solījumu izglītības nozarē strādājošajiem!

LIZDA sveic kolēģus Lietuvā ar uzvaru!

 

 

 

 

 

 

Uzziņai:

Kāpēc pedagogi streikoja?

  • Saskaņā ar vienošanos no 2020. gada septembra darba alga jāceļ par 10%
  • Darba algas paaugstināšanai nepieciešami 117 milj. eiro
  • Lietuvas valdība iepriekš piešķīra 55,5 milj. eiro
  • Pedagogi rīkoja divu stundu brīdinājuma streiku
  • Pedagogus atbalstīja skolu direktori un arodbiedrību konfederācija
  • Streiks deva rezultātus, Lietuvas valdība lēma piešķirt 117. milj. eiro