Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina apsvērt lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību izslēgšanu no starptautiskajām arodorganizācijām

Līdzās visai starptautiskajai sabiedrībai LIZDA pauž patiesu atbalstu un solidaritāti Ukrainas kolēģiem šajā kritiskajā un bīstamajā laikā, kad Krievija ir pastiprinājusi brutālu militāro operāciju pret Ukrainu.

LIZDA nosoda Krievijas bezatbildīgo uzbrukumu Ukrainai, kas apdraud mierīgo iedzīvotāju, tostarp mūsu Ukrainas kolēģu – izglītības un zinātnes darbinieku – dzīvības.

Mēs apzināmies, ka pašreizējā situācija jau tagad ietekmē jauniešu izglītību, skolotājus un izglītības personālu visos izglītības līmeņos. Krievija ir izvēlējusies agresiju pret suverēnu un neatkarīgu valsti un šī demokrātisko vērtību pārkāpšana nevar atstāt mūs vienaldzīgus.

Nosodot jebkādu vardarbību, īpaši ar bruņoto spēku izmantošanu, LIZDA aicina Starptautisko Izglītības komiteju (Education International (EI)) un Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrību komiteju (EUROPEAN TRADE UNION COMMITTEE FOR EDUCATION (ETUCE)) un dalīborganizāciju vadītājus apsvērt lēmumu  par Krievijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības un Baltkrievijas Izglītības darbinieku arodbiedrības izslēgšanu no starptautiskajām organizācijām, kas pārstāv demokrātiju, mieru un sadarbību.

LIZDA uzskata, ka sēdēšana pie viena galda ar šo valstu pārstāvjiem būtu demokrātijas pārkāpums. Tajā pašā laikā mēs uzskatām, ka EI un ETUCE pieliks visas pūles, lai mēģinātu ierobežot šo kritisko situāciju un veicinātu strīda mierīgu atrisināšanu.

Mēs esam kopā ar kolēģiem Ukrainā un ļoti ceram uz miermīlīgu konflikta atrisinājumu!