Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē lemt par centralizēto eksāmenu pārcelšanu un bērnudārzu slēgšanu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies pie  valdošajiem politiķiem, aicinot 14. martā sasauktajā  Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ārkārtējās situācijas ierobežojumu sarakstu papildināt ar diviem punktiem.

 LIZDA aicina ārkārtējās situācijas ierobežojumu sarakstu papildināt:

  • pārcelt centralizēto eksāmenu kārtošanas laiku, jo daudzi ārvalstīs dzīvojošie  tos brauc kārtot uz Latviju,
  • pārtraukt klātienes nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēs. Izņēmumu gadījumos saglabāt apvienotās grupiņas. Valdībai būtu oficiāli jāaicina vecākus nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādēm un darba devējiem maksimāli atbalstīt attālinātu darbu, saīsinātu darba laiku, kur tas iespējams.

“Pirmsskolās pavisam ir 99 177 bērni, strādā 11 397 pedagogi , kuri mums visiem kopā jāpasargā. Nav pieļaujams, ka ārkārtas situācija attiecināma uz visiem, izņemot pašus mazākos un viņu pedagogus, tehniskos darbiniekus. Aicinām vecākus nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādēm, izņemot ārkārtas situācijās vai valdības noteiktu profesiju pārstāvjiem. Centralizēto eksāmenu laiks būtu viennozīmīgi pārceļams, kad vīrusa skarto skaits palielinās,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.